*7η αγωνιστική

*Έξι σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ

Προηγούμενο ματς: H Σάο Πάουλο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ταγιέρες, με δύο γκολ στο τελευταίο λεπτό κάθε ημιχρόνου. Με πέναλτι του Λούκας Μόουρα στο 45’, και τέρμα του Λουτσιάνο στο 90’.

Μετά τις δύο ήττες στις πρώτες ισάριθμες αγωνιστικές του εθνικού πρωταθλήματος, η Σάο Πάουλο είναι αήττητη εδώ και 10 αγώνες, με οκτώ νίκες και δύο ισοπαλίες, οι οποίες ήρθαν στο γήπεδό της!

Πιο πρόσφατο αποτέλεσμα η νίκη επί της Ταγιέρες με 2-0 στο Κόπα Λιμπερταδόρες, η οποία της χάρισε την πρώτη θέση του ομίλου και καλύτερη κλήρωση στη συνέχεια του θεσμού, έχοντας περάσει στους “16” της συγκεκριμένης διοργάνωσης.

Η σεζόν εξελίσσεται αρκετά καλά γι’ αυτήν, έχοντας περάσει και στους “16” του κυπέλλου, ενώ και η πορεία της στο εθνικό πρωτάθλημα είναι αρκετά καλή, ούσα πλέον στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την κορυφή.

Σάο Πάουλο Στατιστικά

*8/13 Ν/G εντός έδρας

*7/13 under 3,5 εντός έδρας

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ουνιβερσιντάντ Κατόλικα με γκολ του Ράφα στο 80ο λεπτό.

Η Κρουζέιρο συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία, αφού κέρδισε και την Ουνιβερσιντάντ Κατόλικα με 1-0 εντός έδρας, αποτέλεσμα που της χάρισε την πρόκριση στους “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα, καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση του ομίλου της.

Αυτή ήταν η πέμπτη σερί νίκη της, στις τέσσερις έχει κρατήσει το μηδέν στην άμυνα, όπως και στο έκτο παιχνίδι, εκείνο το πρώτο πριν το σερί των νικών της.

Στο εθνικό πρωτάθλημα έχει ξεκινήσει μέτρια προς καλά τη σεζόν, αφού έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές έχει τρεις νίκες και μόλις μία ήττα.

Όλα αυτά μετά την αλλαγή ιδιοκτησίας και την αγωνιστική ηρεμία που φαίνεται πώς έχει επέλθει στην ομάδα.