*10η αγωνιστική

*Στα μεταξύ τους παιχνίδια δεν έχει κερδίσει ποτέ φιλοξενούμενη ομάδα.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος σήμερα

ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Σάο Πάουλο προηγήθηκε δύο φορές, αλλά ισοφαρίστηκε αμφότερες και έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Κορίνθιανς, αν και έπαιζε και με παίκτη περισσότερο για περίπου 15 λεπτά στο τέλος. Προηγήθηκε με τους Λούκας Μόουρα (4’), Κακά (41’ αυτ.), αλλά ισοφαρίστηκε από τους Ιγκόρ Κορονάντο (31’), Γκουστάβο Σίλβα (45’).

Η Σάο Πάουλο έφερε δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, αυτή τη φορά σε ένα τοπικό ντέρμπι, με 2-2 εκτός έδρας κόντρα στην Κορίνθιανς. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία που φέρνει στους 13 πιο πρόσφατους αγώνες που δεν έχει ήττα!

Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες, με τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες, έχοντας δεχθεί γκολ μόνο από την Φλουμινένσε σε αυτό το διάστημα.

Παρόλο που έχει καιρό να χάσει, είναι στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 από την κορυφή.

Σάο Πάουλο Στατιστικά

*5/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*9/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*10/15 under 2,5 εντός έδρας

ΚΟΥΙΑΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κουιάμπα κέρδισε 5-0 εντός έδρας την Φορταλέζα, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Κλέισον (3’), Ραμόν (11’), Ζόναθαν Καφού (35’), Πίτα (45’) και ένα στο 54’ με τον Σομπράλ και ενώ μετά το 45ο λεπτό έπαιζε με δύο παίκτες περισσότερους στον αγωνιστικό χώρο, λόγω αποβολών αντιπάλων.

Η Κουιάμπα κατάφερε με τη δεύτερη νίκη της στο εθνικό πρωτάθλημα, να βγει εκτός ζώνης υποβιβασμού, έστω και αν είναι στο +1 από αυτήν! Αλλά το εντυπωσιακό με αυτήν είναι πώς στις δύο νίκες σκόραρε από πέντε (!) γκολ, με πιο πρόσφατο το εντός έδρας 5-0 επί της Φορταλέζα, όταν στα υπόλοιπα εφτά έχει σκοράρει μόλις μία φορά!

Αυτά ήταν τα πρώτα γκολ που σκόραρε στο γήπεδό της, αρχίζοντας να βρίσκει ρυθμό μετά την αλλαγή προπονητή και την άφιξη του Πορτογάλου Πετίτ!

Σήμερα όμως δεν θα τον έχουν οι παίκτες του εκεί στην άκρη του πάγκου να τους φωνάζει και να δίνει οδηγίες, καθώς είναι τιμωρημένος! Στη θέση του θα βρίσκεται ο βοηθός του, Νούνο Περέιρα.