*4η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Καϊζερσλάουτερν. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Μπόιντ (9′) και Ρεντόντο (86′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέντιτς (88′).

Πρώτη ήττα στη σεζόν για τη Σαν Πάουλι την προηγούμενη βδομάδα στην έδρα της Καϊζερσλάουτερν (2-1). Βρέθηκε στα σχοινιά από νωρίς, πίεσε για την ισοφάριση μη καταφέρνοντας να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Δεν πέτυχε κάτι περισσότερο μετά τη μείωση του σκορ στο 88′.

Οι “πειρατές” έκαναν το 2Χ2 τη σεζόν 2018/19 με αντίπαλο το Μαγδεμβούργο στη δεύτερη κατηγορία (4-1 εντός, 2-1 εκτός). “Είναι στο χέρι μας να αντικρούσουμε την ποιότητα των αντιπάλων μας. Θέλουμε να βάλουμε στο παιχνίδι και τους οπαδούς μας”, είπε ο προπονητής Σουλτζ. Ενίσχυση κάτω από τα γκολπόστ για τη Σαν Πάουλι με την απόκτηση του 32χρονου Γερμανού Μπούρχερτ από την Γκρόιτερ Φιρτ.

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Πέτυχε τουλάχιστον δύο γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΑΓΔΕΜΒΟΥΡΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Χόλσταϊν Κίελ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Κομέντα (17′) και Πίχλερ (59′ πεν), ισοφάρισε προσωρινά ο Κεκά στο 43′.

Το Μαγδεμβούργο έβγαλε αντίδραση μετά το γκολ που δέχτηκε στο 17′, ισοφαρίζοντας δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου της Χόλσταϊν Κίελ. Τα δεδομένα στη μεταξύ τους αναμέτρηση άλλαξαν άρδην με την έναρξη του δευτέρου, όταν ο Λόρενς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο οποίο ευστόχησαν.

Δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν το σκορ οι γηπεδούχοι και γνώρισαν δίκαια την ήττα. Το Μαγδεμβούργο δεν έχει κερδίσει ποτέ στην έδρα της Σαν Πάουλι, αποσπώντας μόλις ένα βαθμό σε πέντε αναμετρήσεις. “Μας περιμένει μία καυτή ατμόσφαιρα, γνωρίζουμε καλά τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσουμε”, ανέφερε ο προπονητής Τιτζ.