*37η αγωνιστική (προτελευταία)

*Στον πρώτο γύρο: Ελλάς Βερόνα – Σαλερνιτάνα 0-1

*Σημειώθηκαν μόλις δύο ισοπαλίες στα 13 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (έξι νίκες Σαλερνιτάνα, πέντε Ελλάς Βερόνα).

*Under 2,5 στα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Γιουβέντους. Ο Πιερότζι άνοιξε το σκορ στο 27′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ραμπιό στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ευτύχησε να προηγηθεί στην αναμέτρηση λίγο πριν το ημίωρο, δέχτηκε ασφυκτική πίεση σε ολόκληρη τη διάρκεια αυτής και είδε τη Γιουβέντους να τραντάζει δύο φορές τα δοκάρια της. Αποδόθηκε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη στις καθυστερήσεις με τη Σαλερνιτάνα να αποσπά έναν βαθμό στο Τορίνο, αν και εντελώς αδιάφορη βαθμολογικά.

Το συγκρότημα του Κολαντουόνο έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών και αγνοεί τη νίκη εδώ και 18 αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο συγκέντρωσε μόλις τέσσερις βαθμούς. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 30 Δεκεμβρίου για να βρούμε την τελευταία από τις μόλις δύο που πανηγύρισε επί της Ελλάς Βερόνα (1-0 εκτός).

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ δεν αναμένονται αλλαγές στη βασική ενδεκάδα που παρέταξε η “γκρανάτα” την προηγούμενη βδομάδα στο Τορίνο. Ξεπέρασαν τις ενοχλήσεις τους Ματζιόρε και Καντρέβα, συμπεριλήφθηκαν κανονικά στην αποστολή του προπονητή τους. Νοκ άουτ τέθηκαν Μπράνταριτς και Ικουεμέσι.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Τορίνο. Ο Σβιντέρσκι στο 67′ άνοιξε το σκορ, τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Σάββα (77′) και Πελέγκρι (83′). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Ανρί (90+6′).

Είχε τις προϋποθέσεις να “καθαρίσει” την υπόθεση παραμονή απέναντι στην Τορίνο, ωστόσο πλήρωσε τις αρκετές χαμένες ευκαιρίες που δημιούργησε γνωρίζοντας την ήττα με ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Η Ελλάς Βερόνα επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά την σπουδαία νίκη επί της Φιορεντίνα στο “Marc Antonio Bentegodi” (2-1), μονόδρομος αποτελεί το “τρίποντο” απέναντι στην ουραγό και ήδη υποβιβασμένη Σαλερνιτάνα. Αξίζει να σημειώσουμε πως την επόμενη βδομάδα φιλοξενεί την πρωταθλήτρια Ίντερ.

Στις 17 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές οι “τζιαλομπλού” επικράτησαν μόνο της Λέτσε (1-0) στις 10 Μαρτίου, στις υπόλοιπες σημείωσαν πέντε ισοπαλίες και έντεκα ήττες. Για μία θέση στην γραμμή κρούσης “μάχονται” Σβιντέρσκι και Μπονατσόλι, την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο καθοριστικός Φολορούνσο που επιστρέφει στην ενδεκάδα.