*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντόρκινγκ – Ροτσντεϊλ 1-2

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Όλνταμ, ισοφαρίζοντας με τον Μάθερ στο 27’, το γκολ που δέχθηκε από νωρίς, μόλις στο 6’ από τον Χόουπ, ενώ γλίτωσε την ήττα προς το τέλος από το δοκάρι της.

Δεύτερη σερί ισοπαλία, με ίδιο σκορ μάλιστα, για την Ρότσντεϊλ, με 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Χάρτλπουλ, πάλι με δική της ισοφάριση, απλά τώρα το έκανε πιο νωρίς από τα τελευταία λεπτά.

Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και πέντε αγωνιστικές, με τρεις νίκες.

Έχει πέσει στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον βαθμολογικά αδιάφορη.

Ρότσντεϊλ Στατιστικά

*10/15 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*11/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, σε έναν αγώνα που όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Μάλιστα προηγήθηκε με 0-2 με αυτογκόλ του Μπάρκερ (46’) και τέρμα του Κάρτερ (54’), αλλά δέχθηκε τέσσερα γκολ από τους Μπάρετ (56’), Κρετζμάρ (69’, 73’ πεν.), Αλαράκχια (76’).

Η Ντόρκινγκ “αυτοκτόνησε” και υποβιβάστηκε και σχεδόν μαθηματικά, αφού έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, παρόλο που προηγήθηκε με 0-2! Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες, αλλά δεν κερδίζει εδώ και εννιά αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να παραμένει στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Και ειδικά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και επτά αγώνες, με πέντε ήττες και δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Βρίσκεται πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -6 συγκεκριμένα από την τελευταία θέση παραμονής, έχοντας να παίξει δύο αγώνες, αλλά και με πολύ άσχημη διαφορά τερμάτων.