*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρος Κάουντι-Σεντ Μίρεν 1-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Μίρεν-Ρος Κάουντι 2-0.

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπρόφι στο 21’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 27’. Το 2-1 πέτυχε ο Άντερσον στο 47’ και το 2-2 ο ίδιος στο 86’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σιμς στο 90+2’.

Κομβικής σημασίας νίκη για τη Ρος Κάουντι. Μπήκε δυνατά και πήρε «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, φέρνοντας το ματς στα ίσα. Εν τέλη στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να πάρει το τρίποντο.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι ύστερα από το νικηφόρο αποτέλεσμα του Σαββάτου, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της. Δεν βρίσκεται σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση, έχει πολλά θέματα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ σε κάθε αναμέτρησή της, ενώ δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν σκόραρε εξίσου. Στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο +6 από την ουραγό Λίβινγκστον, καθώς και στο -2 από την 10η Σεντ Τζόνστον, έχοντας μία αγωνιστική λιγότερη.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Τζόνστον, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μιτόβ με αυτογκόλ στο 36’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μαντρόν στο 64’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Σεντ Μίρεν. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας χωρίς κανένα πρόβλημα το μηδέν παθητικό.

Σημαντική η σημερινή αναμέτρηση, καθώς δίνει μάχη για να παραμείνει εντός εξάδας. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, φάνηκε να μην την πτοεί η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες, διατηρώντας την απόστασή της στο +8 από την 7η Χιμπέρνιαν. Σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά τελευταία δεν δέχθηκε εύκολα γκολ, μετρώντας τρεις νίκες στις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.