*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μάδεργουελ-Ρος Κάουντι 3-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ρος Κάουντι-Μάδεργουελ 3-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Μάδεργουελ-Ρος Κάουντι 5-0.

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαολίντα στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάρεϊ στο 21’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γουάιτ στο 88’.

Καλή εμφάνιση και τεράστιας βαθμολογικής σημασίας τρίποντο για τη Ρος Κάουντι. Παρά το γεγονός ότι έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στη συνέχεια να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φέρνοντας αρχικά το παιχνίδι στα ίσα λίγο αργότερα, ενώ στα τελευταία λεπτά του ματς ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, μετά και από τη σημαντική νίκη που πήρε απέναντι στη Χιμπέρνιαν. Έχει για ακόμα ένα παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας και θέλει να το εκμεταλλευτεί, ώστε να διπλασιάσει τις νίκες της, θέτοντας παράλληλα γερές βάσεις για παραμονή. Είναι μαχητική, το αποδεικνύει σε όλες τις αναμετρήσεις της, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως είναι αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπάιρ με πέναλτι στο 21’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Νίκολσον στο 45+2’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπάιρ στο 68’ και το 4-0 ο Κασέι στο 74’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νουμπλ στο 77’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μάδεργουελ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά ήταν σε γενικές γραμμές σταθερή, όμως στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της.

Με τη νίκη της αυτή είναι σχεδόν βέβαιο πως δεν θα κινδυνεύσει με υποβιβασμό ως το τέλος της σεζόν. Το μόνο που χρειάζεται για να το πετύχει και μαθηματικά είναι ένας βαθμός. Φυσικά δεν θα αγωνιστεί για την ισοπαλία σήμερα, αφού θέλει ιδανικά να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της με όσο το δυνατόν θετικότερα αποτελέσματα και ταυτόχρονα όσο το δυνατόν ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα. Δυνατή στις εξόδους της, μετράει τρεις νίκες στις πέντε πρόσφατες, έχοντας βρει δίχτυα 8 φορές, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δικά της 7.