*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μάδεργουελ-Ρος Κάουντι 3-3.

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Μίρεν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γουάιτ στο 84’.

Κομβικής σημασίας τρίποντο για τη Ρος Κάουντι, χωρίς να πείσει με την εικόνα της. Παρά τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε, κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τελευταία λεπτά. Αμυντικά δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, παίρνοντας ακόμα μία νίκη και αυξάνοντας παράλληλα την απόστασή της από τη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δεν έχει πείσει ιδιαίτερα στις εντός έδρας αναμετρήσεις, μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε, όμως κράτησε το μηδέν στην εστία της στις δύο πρόσφατες. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες της αντιπάλου της, ώστε να βρει δίχτυα με μεγαλύτερη ευκολία, αλλά δεν θα πρέπει να την υποτιμήσει σε καμία περίπτωση.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νταντί με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπίερεθ στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάμερον στο 30’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπεκ στο 34’. Το 2-2 έκανε ο Μουγκαμπί στο 68’ και το 2-3 ο Ρόμπινσον στο 88’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίλκινσον στο 90+7’. Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Πάτον στο 72’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Μάδεργουελ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού δέχθηκε την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη έφερε το παιχνίδι στα ίσα, αλλά στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται πλήρως, παίρνοντας ξανά κεφάλι το σκορ. Εν τέλη στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει και πάλι.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της μαχητική Ρος Κάουντι. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά της προβλήματα, όμως παράλληλα θα πρέπει να δείξει εξίσου ιδιαίτερη προσοχή στα δικά της καθήκοντα αυτού του τομέα. Κάκιστη στις εξόδους της, μετράει μόλις δύο ισοπαλίες στις τελευταίες πέντε σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας δεχθεί γκολ σε όλες.