20η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουίκομπ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σμιθ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φίλιπς στο 32’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίνγκ στο 41’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Ρέντινγκ. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ενώ δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε, σκοράροντας και πάλι λίγο πριν την ανάπαυλα.

Ένα ακόμα τρίποντο θέλει να αποσπάσει σήμερα, φιλοξενώντας τη νεοφώτιστη, αλλά μαχητική Καρλάιλ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και γνωρίζει πως πρέπει να το εκμεταλλεύεται απέναντι σε κάθε αντίπαλο, προκειμένου να μπορέσει να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Βελτιωμένη και αρκετά πιο σταθερή επιθετικά, σκοράρει αρκετά εύκολα, όμως παραμένει επιρρεπής στα μετόπισθεν.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΑΡΛΑΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέιλορ στο 54’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λαβέλ στο 62’.

Καλή εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Καρλάιλ. Παρά την πίεση που δέχθηκε και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφερε λίγα λεπτά αργότερα να φέρει το ματς στα ίσα.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει μια ιδιαίτερα δυνατή επιθετικά ομάδα, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα. Στα θετικά το γεγονός ότι βρήκε δίχτυα στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, δείχνοντας πως έχει ρυθμό και είναι επικίνδυνη στον τομέα αυτόν. Δυσκολεύεται πολύ στις εξόδους της, μετράει μόλις μία νίκη από την αρχή της σεζόν, έχοντας δεχθεί γκολ σε όλες.