*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μάνσφιλντ – Ρέξαμ 0-0

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους για το κύπελλο φέτος, με την Ρέξαμ να κερδίζει 1-2 στο γήπεδο της Μάνσφιλντ.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Γκρίμσμπι, με ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, όπου σκόραρε με τους Κάνον (5’, 36’), Μάλιν (41’). Και απλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον Γκνάχουα στο 81ο λεπτό.

Η Ρέξαμ πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη, με 1-3 στο γήπεδο της Γκρίμσμπι, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες, όπου έχασε το πιο πρόσφατο παιχνίδι στην έδρα της, από την Τρανμίρ.

Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο αγώνες που δεν είχε καταφέρει ούτε καν να σκοράρει!

Ακόμη και έτσι, παραμένει στην τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο +3 από την ομάδα που είναι πίσω της, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο, κάτι που σημαίνει πως κρατάει την τύχη στα χέρια της.

Ταυτόχρονα έχει ξεφύγει στο +11 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα play off για την άνοδο, κάτι που σημαίνει πώς ακόμη και αν δεν ανέβει απευθείας, μάλλον θα έχει δεύτερη ευκαιρία.

Ρέξαμ Στατιστικά

*13/25 N/G εντός έδρας

*15/25 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κόλτσεστερ, ισοφαρίζοντας με τον Μπραντ στο 63’ το γκολ που δέχθηκε από τον Άντερσον στο 13ο λεπτό. Προς το τέλος και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να κερδίσουν, με την ίδια να ζητάει ένα πέναλτι, αλλά γλιτώνοντας και από το δοκάρι της σε μία περίπτωση.

Η Μάνσφιλντ απέφυγε την ήττα από την Κόλτσεστερ εντός έδρας, αλλά “κόλλησε” στο 1-1. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, καθώς στις εφτά νίκες της στα 11 πιο πρόσφατα παιχνίδια, έχει σκοράρει συνολικά 28 γκολ!

Βέβαια το θέμα είναι πώς έχει και τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα, όλες μακριά από το γήπεδό της! Μάλιστα στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός, μία κερδίζει και μία χάνει!

Επομένως παρόλο που είναι πάντα πρωτοπόρος, βρίσκεται στο +2 από την δεύτερη θέση, έχοντας και αγώνα παραπάνω από την Στόκπορτ που είναι εκεί! Αλλά είναι και στο +6 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και στο +14 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε σε αυτά!