*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο:Φόρεστ Γκριν – Ρέξαμ 1-1

*Αήττητη εντός στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ως γηπεδούχος η Ρέξαμ, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: H Ρέξαμ κέρδισε 4-1 εντός έδρας την Κρόουλι, σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τους Μπαρνέτ (21’), Μάλιν (23’, 82’), Κάνον (76’). Και απλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον Λόλος στις καθυστερήσεις.

Η Ρέξαμ κέρδισε και την Κρόουλι με 4-1, επιβεβαιώνοντας πώς στην έδρα της είναι αρκετά δυνατή φέτος, έχοντας συνολικά 18 νίκες και μόλις τέσσερις ήττες, αν και μία εξ αυτών ήταν σε σχετικά πρόσφατο παιχνίδι της, με την Τρανμίρ.

Εχει εδραιωθεί στην δεύτερη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο -4 από την κορυφή, αλλά ξεφεύγοντας στο +5 από την ομάδα που είναι στην τέταρτη και θα συμμετάσχει στα play off.

Επίσης έχει ξεφύγει στο +17 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα play off για την άνοδο, κάτι που σημαίνει πώς ακόμη και αν δεν ανέβει απευθείας, θα έχει δεύτερη ευκαιρία.

Ρέξαμ Στατιστικά

*14/27 N/G εντός έδρας

*16/27 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ με ένα τέρμα του Νίκολς στο 20ο λεπτό.

Η Φόρεστ Γκριν έχασε και από την Μάνσφιλντ, με 1-0 εκτός έδρας, αν και το πάλεψε, ειδικά με αντίπαλο πολύ δυνατή, όπως και η σημερινή. Αλλά στο τέλος αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα, έχοντας πέντε ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Πάντως οι δύο από τις τρεις πιο πρόσφατες νίκες της έχουν επιτευχθεί μακριά από την έδρα της!

Διατηρείται πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, βρέθηκε πάλι ουραγός, στο -3 από την τελευταία θέση παραμονής.