*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Μόρτον 3-2.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Μόρτον-Ρέιθ Ρόβερς 1-2.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Έιρ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρουντέν στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σιλά στο 11’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάουγκαν στο 45+2’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Ρέιθ Ρόβερς. Μπήκε δυνατά και έπιασε στον «ύπνο» την άμυνα των γηπεδούχων, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση. Εν τέλη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου προηγήθηκε και πάλι, διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της είναι ο στόχος της, εκμεταλλευόμενη οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Νταντί Γιουνάιτεντ προκειμένου να βρεθεί ξανά στην κορυφή του πρωταθλήματος. Είναι ανεβασμένη, έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με συνέπεια, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.

Ρέιθ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΜΟΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ερντριεόνιανς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Οάκλεϊ στο 9’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκάριτι στο 11’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φόρντις στο 88’.

Καλή εμφάνιση και ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα για τη Μόρτον. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ, χωρίς βέβαια να της κοστίσει.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας εντός τετράδας. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, είναι με διαφορά η πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, την ώρα που αμυντικά είναι σε γενικές γραμμές σταθερή, δεχόμενη δύσκολα γκολ.