*Έρχονται από 5/7 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στους Γκάλαξι. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 40’, οι Γκάλαξι μείωσαν στο 54’, έκαναν το 2-2 στις καθυστερήσεις.

Δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στους Γκάλαξι την περασμένη εβδομάδα, θα μπορούσε να έχει κερδίσει. Ήταν αποτελεσματικό στα πρώτα 45 λεπτά, παρότι οι φάσεις ήταν για τους Γκάλαξι. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της ομάδας του Λος Άντζελες, που μείωσαν γρήγορα και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις, το αποτέλεσμα κρίθηκε δίκαιο. Επιστροφή στις ισοπαλίες για το Σολτ Λέικ μετά από τρεις διαδοχικές νίκες κόντρα σε Κάνσας (1-0), Φιλαδέλφεια (1-2) και Σικάγο (0-4), είχαν προηγηθεί δύο σερί ισοπαλίες κόντρα σε Κολόμπους (0-0) και Μινεσότα (1-1), νωρίτερα πήρε δύο σερί νίκες με Σεντ Λούις (3-1) και Βανκούβερ (1-2), μετρά ρεκόρ 6-3-1 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 1η θέση της Δυτικής Περιφέρειας. Επιστρέφει ο Βέρα (Αμυντικός, 9).

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 7/10 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 6/10 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Πόρτλαντ. Το 1-0 ο Μόρα στο 15’, ισοφάρισε ο Ρολδάν στο 19’, το 1-2 ήρθε απ’ τον Ρουιδίας στο 50’.

Βρίσκεται σε καλή κατάσταση, την Κυριακή πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα του Πόρτλαντ. Ο αντίπαλος προηγήθηκε πολύ νωρίς, αλλά το Σιάτλ βρήκε άμεση απάντηση, σ’ ένα πρώτο ημίχρονο χαμηλού ρυθμού. Στο δεύτερο μέρος το Σιάτλ μπήκε με πολύ γρήγορο γκολ, διαχειρίστηκε την κατάσταση στη συνέχεια και κατάφερε να αντέξει μέχρι το φινάλε, πήρε μια σπουδαία νίκη. Ήταν η δεύτερη νίκη στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές (2-1-0), νωρίτερα πήρε εντός έδρας 0-0 με τους Γκάλαξι και εκτός έδρας νίκη 3-2 επί της Φιλαδέλφεια. Έχει ρεκόρ 3-2-2 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 10η θέση της Δύσης.