* Under 2.5 τα 10/11 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (25/08): Σταλ – Ραντόμιακ 2-0

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Βάρτα Πόζναν.

Δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε στο 3ο παιχνίδι μετά τη χειμερινή διακοπή, αλλά ο βαθμός και κυρίως το μηδέν παθητικό ήταν μεγάλο βήμα προόδου μετά τα 10 γκολ που έφαγε στα δύο πρώτα του 2024.

Πολύ σφιχτό το παιχνίδι (0.35 – 0.49 xGoals) στο ουδέτερ Γκότζισκ, με τη Βάρτα να κάνει το γνωστό της παιχνίδι ψάχνοντας μεταβάσεις και την Ραντόμιακ πολύ πιο προσεκτική μετά τις συντριβές. Ελαφρώς καλύτερη στο σύνολο του αγώνα η Ραντόμιακ, είχε δοκάρι νωρίς και μία ακόμη καλή φάση στο δεύτερο μέρος. Ελάχιστες οι απειλητικές καταστάσεις στα δικά της καρέ.

“Από τη μία, λυπάμαι που δεν κερδίσαμε. Είχαμε τις ευκαιρίες μας και ήμασταν κοντά, αλλά λαμβάνοντας υπόψη τα προηγούμενα ματς, πρέπει να σεβαστούμε αυτή την ισοπαλία. Δουλέψαμε σκληρά για αυτή.” δήλωσε ο κόουτς Κετζιόρεκ.

Για το σημερινό παιχνίδι, στο οποίο θα προσπαθήσει να σπάσει το αρνητικό εντός έδρας σερί (0-2-3), δεν μπορεί να υπολογίζει στους τιμωρημένους Καπόυτ (μέσος), Κόμπιλακ (κίπερ) και στους μακροχρόνια τραυματίες μέσους Άλβες, Ράμος. Εξέτισε τιμωρία κι επιστρέφει ο Ρότσα (φορ/εξτρέμ).

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 7/9 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της LKS Λοτζ. Ο Σκούριν πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 27ο λεπτό.

Από τις πλέον αποτελεσματικές ομάδες του 2024, με τη νίκη στο εξ αναβολής παιχνίδι της Τετάρτης έφτασε τους 10 πόντους στα 4 πρώτα ματς μετά τη χειμερινή διακοπή και αγκάλιασε τον στόχο της παραμονής με το +10 που έχτισε από την επικίνδυνη ζώνη.

Η ουραγός LKS απείλησε νωρίς, αλλά η συνέχεια του ημιχρόνου άνηκε ολοκληρωτικά στην Σταλ. Δημιούργησε δύο καθαρές ευκαιρίες πριν προηγηθεί με τον συνήθη ύποπτο Σκούριν που έφτασε τα 13 γκολ στην σεζόν, σε φάση που αντίπαλη άμυνα σκόρπισε. Θα μπορούσε να βρει και δεύτερο πριν την ανάπαυλα, αλλά μετά από αυτήν η απόδοση έπεσε. Η LKS πήρε την επιθετική πρωτοβουλία (61% κατοχή) και άγγιξε την ισοφάριση, είχε 3 ακυρωθέντα γκολ, το δεύτερο λόγω αυστηρού, ως ανύπαρκτου φάουλ.

Δυσαρεστημένος με την εικόνα της ομάδας του στο β’ ημίχρονο ο κόουτς Κιέρες, ο οποίος στο σημερινό ματς θα στερηθεί τις υπηρεσίες του αρχισκόρερ Σκούριν (φορ) λόγω καρτών και του αποβληθέντα Πινγκότ (στόπερ). Μακροχρόνια τραυματίας ο Λεάντρο (στόπερ).