* No Goal & Under 2.5 τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (13/11): Ρουχ – Ραντόμιακ 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί της Λέγκια. Στο 6ο λεπτό η Λέγκια έμεινε με 10 παίκτες και οι Σεμέδο (66’), Ντίας (73’), Βούσκοβιτς (79’) σκόραραν για την Ραντόμιακ.

Με απροσδόκητο τρόπο, με ιστορικό διπλό σταμάτησε τον αγωνιστικό της κατήφορο την προηγούμενη Κυριακή και πλέον χρειάζεται έναν ακόμη πόντο για να εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία.

Σημείο-κλειδί του αγώνα στην Βαρσοβία η πολύ γρήγορη αποβολή των γηπεδούχων, αφού με παίκτη παραπάνω η ευάλωτη άμυνα της Ραντόμιακ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, μετά από 11 γκολ στα τρία προηγούμενα ματς.

Όσο περνούσαν τα λεπτά έβρισκε ολοένα και περισσότερους χώρους για μεταβάσεις, προειδοποίησε πριν ανοίξει το σκορ όμως απέναντι σε σεταρισμένη άμυνα. Κατέρρευσε η Λέγκια μετά το 0-1, σκόρπισε τακτικά και η Ραντόμιακ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση. Γλίτωσε την απόλυση με αυτή τη νίκη ο κόουτς Κετζιόρεκ, ο οποίος ήταν υπ’ ατμόν.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφει από τιμωρία ο Τσιχόσκι (στόπερ), διαθέσιμος ξανά κι ο Κόμπιλακ (κίπερ) που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής απέναντι στη Λέγκια.

Μπήκε σε αποστολή μετά από καιρό κι ο Άλβες (μέσος), αλλά οι Ράμος (μέσος) και Ρότσα (φορ) παραμένουν εκτός. Δύσκολα θα προλάβει ο Δώνης (μέσος) που χτύπησε στην Βαρσοβία, στο τάκλιν της αποβολής.

ΡΑΝΤΟΜΙΑΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε γκολ στα 17/18 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΥΧ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Λεχ Πόζναν. Ο Σζέπαν (24’) άνοιξε το σκορ για την Ρουχ, ο Ίσακ με πέναλτι (27’) ισοφάρισε για τη Λεχ και ο Φέλικς (84’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Όταν χάθηκαν οι ρεαλιστικές ελπίδες παραμονής ξύπνησε η ιστορική Ρουχ, έκανε δύο μεγάλες, απρόσμενες νίκες απέναντι σε διεκδικήτριες του τίτλου, αλλά πήγαν στράφι αφού τα χθεσινά αποτελέσματα την υποβίβασαν μαθηματικά.

Δίχως φόβο μπήκε να παίξει το παιχνίδι με την Λεχ, προηγήθηκε με σέντρα-σουτ σε γεμάτη περιοχή και δεν πτοήθηκε από την άμεση ισοφάριση με πέναλτι. Συνέχισε να απειλεί με υψηλή συχνότητα στο δεύτερο ημίχρονο και στο τελευταίο τέταρτο που το ματς έγινε άναρχο ήταν η πιο επικίνδυνη ομάδα. Ποιοτική η συνεργασία της για το 2-1.

Στα αγωνιστικά νέα, συμπλήρωσε κάρτες ο αναπληρωματικός φορ Φέλικς, ενώ τραυματίες παραμένουν οι Κβιατκόφσκι (στόπερ), Ντλούγκοζ (μέσος), Σικόρα (μέσος). Ερωτηματικό ο Ντάντοκ (μπακ/χαφ) που έχασε τα τέσσερα προηγούμενα.