*7η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Αήττητη η Ράντερς στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Χβίντοβρε, έχοντας επικρατήσει στα 6/7.

*Over 3.5 και τα έντεκα συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Ράντερς – Χβίντοβρε 2-2, Χβίντοβρε – Ράντερς 1-3

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Χβίντοβρε – Ράντερς 1-3

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΡΑΝΤΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Λίνγκμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 59′ και παρότι ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα με τον Ντάμερς, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 84′. Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 38ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Κάλεσε.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έξι αγώνων για τη Ράντερς, στο οποίο και είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράσμους Μπέρτελσεν φιλοξενήθηκε από τη Λίνγκμπι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. “Πλήρωσε” σε μεγάλο βαθμό το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε για πάνω από ένα ημίχρονο και το οποίο δεν της επέτρεψε να ελπίζει σε κάτι, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.

Μετά και από αυτή την απώλεια, έμεινε στο -3 από τη Βίμποργκ, στη μάχη για την κορυφή των πλέι άουτ και τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ για την Ευρώπη. Ηττήθηκε μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη από δυο νίκες και ισοπαλίες. Εκτίει τιμωρία ο Κάλεσε, για την αποβολή του κόντρα στη Λίνγκμπι.

Ράντερς Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκοράρει στα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΒΙΝΤΟΒΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 80ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χβίντοβρε, μετά από τρία παιχνίδια, στα οποία και είχε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ Φράντσεν υποδέχθηκε τη Βίμποργκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι και με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι καλύτερο, δεχόμενη το μοναδικό τέρμα με μια αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά.

Παραμένει έτσι στην τελευταία θέση της κατάταξης και στο -9 από τη σωτηρία, με τέσσερα παιχνίδια να απομένουν για το φινάλε της σεζόν, οπότε και ελπίζει μόνο σε ένα θαύμα πλέον. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-1-2). Εξέτισε την τιμωρία του ο εξτρέμ Καμίλι και υπολογίζεται κανονικά.