*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Τιχουάνα-Πούμας 2-3.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βάζκεζ στο 52’ και το 2-0 ο Κανάλες στο 82’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Αρτεάγκα στο 89’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Πούμας. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι σκόραραν τρεις φορές στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν βρίσκεται σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, προέρχεται από δύο σερί ήττες, παρ’ όλα αυτά είναι αποτελεσματική επιθετικά σκοράροντας στα περισσότερα παιχνίδια της. Μεγάλο πρόβλημα η άμυνά της, δέχεται με ευκολία γκολ, κάτι το οποίο της έχει στερήσει σημαντικούς βαθμούς.

Πούμας Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βίνας στο 58’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ριβέρα με πέναλτι στο 90+10’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Κλαμπ Τιχουάνα. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και κατάφερε εν τέλη στις καθυστερήσεις να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης από το σημείο του πέναλτι.

Παραμένει χωρίς τρίποντο στην Κλαουζούρα, δείχνοντας πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της. Είναι μεν μαχητική, βρίσκει δίχτυα σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως τα πολλά προβλήματα που έχει στα μετόπισθεν δεν της επιτρέπουν να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.