*5η αγωνιστική

*Τέσσερα σερί over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει ήδη φέτος στο πολιτειακό πρωτάθλημα, αλλά στην έδρα της Σάντος, η οποία και είχε κερδίσει με 3-1.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Οπεράριο, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Γουίλιαν Μασάντο στο 26’ ισοφαρίζοντας στο τελευταίο λεπτό με τον Ντόντο.

Η Πόντε Πρέτα δεν κατάφερε να ζευγαρώσει τις νίκες της στο εθνικό πρωτάθλημα, αν και δεδομένου πώς ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό σε 1-1 εκτός έδρας την Οπεράριο, μπορεί να θεωρηθεί ένας κερδισμένος βαθμός!

Δείχνει να έχει μία δυσκολία στο να κερδίσει, αφού αν συνυπολογίσουμε και τα τελευταία παιχνίδια του πολιτειακού πρωταθλήματος, έχει μόλις δύο νίκες στους 10 τελευταίους αγώνες της, στους οποίους έχει τέσσερις ήττες.

Πολύ πιθανόν ο Μπριγκάτι να αποφασίσει να παίξει με την ίδια ενδεκάδα για τρίτο σερί παιχνίδι, με μοναδικό υποψήφιο να “χωθεί” στην ενδεκάδα τον φορμαρισμένο επιθετικό Ντόντο.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*6/8 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*5/8 G/G εντός έδρας

*Τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΑΝΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σάντος έχασε 1-0 εκτός έδρας την Αμαζόνας με τέρμα που δέχθηκε από τον Ένιο στο 19ο λεπτο.

Πρώτη ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα για τη Σάντος και μάλλον απρόβλεπτη, αφού ήρθε στην έδρα της νεοφώτιστης Αμαζόνας, έστω και με το ισχνό 1-0.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις σερί νίκες, ενώ γενικώς έχει 13 νίκες σε 20 παιχνίδια το 2024, αλλά έχοντας γνωρίσει και πέντε ήττες, οι τέσσερις μακριά από την έδρα της, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί σε καμία περίπτωση ανίκητη.

Ο τεχνικός της, Φάμπιο Καρίλε, δεν πανικοβάλλεται, αλλά προβληματίστηκε μετά την τελευταία εμφάνιση της ομάδας του, λέγοντας πώς δεν πρέπει να επαναληφθεί και μπορεί να αποτελέσει μάθημα για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος.