*Στον Α’ γύρο: Γιουνιβερσιτατέα Κραϊόβα – Πετρολούλ 52 Πλοϊέστι 1-3

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Χωρίς ισοπαλία η μεταξύ τους προϊστορία (3-0-6).

*Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ 52 ΠΛΟΪΕΣΤΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-0 από την Άραντ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Το γκολ που έκρινε το ματς σημείωσε ο Φρέιτας στο τέλος του πρώτου μέρους (45+1′).

Η Πετρολούλ έρχεται σήμερα μετά από μια ήττα εκτός έδρας από την Άραντ, όπου έπαιξε καλά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν ήταν αρκετό για να της αποφέρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Οι παίκτες του Φιορίν Πίρβου έχουν μόλις μία νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες τους, τρεις από αυτούς χωρίς γκολ. Εντός έδρας η Πετρολούλ μετράει πέντε νίκες, έξι ισοπαλίες και μόνο δύο ήττες, αρκετά καλό ρεκόρ για μια ομάδα που είχε πολλά ομαδικά και κυρίως επιθετικά προβλήματα. Τιμωρημένος ο Τίτσου, επιστρέφουν οι Παπ και Μέιχερς.

Πετρολούλ 52 Πλοϊέστι Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΓΙΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΡΑΪΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-1 την Βολουντάρι εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Πήρε προβάδισμα στο σκορ από νωρίς (8′), ισοφαρίστηκε με πέναλτι στις αρχές της επανάληψης (54′), αλλά ανέκτησε το προβάδισμα στο 84′, το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στην Βολουντάρι και έκανε καθοριστικό βήμα για την είσοδό της στα πλέι οφ. Πλέον χρειάζεται τουλάχιστον έναν βαθμό στο αποψινό παιχνίδι, ούτως ώστε να αποφύγει κάποια δυσάρεστη έκπληξη στα παιχνίδια που απομένουν. Δεν ικανοποιεί πάντως με το ποδόσφαιρο που παίζει, υπάρχουν πολλές μεταπτώσεις στην απόδοσή της κατά την διάρκεια των αγώνων της. Η Κραϊόβα έχει τρία σερί παιχνίδια με δύο γκολ, αλλά δέχθηκε ένα γκολ στα τελευταία εννέα. Εκτός οι Σίλβα και Λαζάρ.