* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Αήττητη η Πάσος Φερέιρα στα 6 τελευταία μεταξύ τους (4-2-0)

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σάντα Κλάρα. Ο Γκάμπριελ Σίλβα άνοιξε το σκορ για την Σάντα Κλάρα στο 7ο λεπτό, αλλά ο Τζαλό ισοφάρισε για την Πάσος στο 53’.

Εφιαλτικό το ξεκίνημα της σεζόν για την Πάσος Φερέιρα, στην Πόντα Ντελγάδα την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή κατάφερε να πάρει τον πρώτο της πόντο! Στηρίχθηκε όμως ο κόουτς Πεϊσότο, του δόθηκε το χρονικό περιθώριο να δουλέψει τις δύο τελευταίες εβδομάδες, να ενσωματώσει τους πολλούς νέους παίκτες που υπέγραψαν στο τέλος της μεταγραφικής περιόδου.

Βελτιωμένη η εμφάνισή της στις Αζόρες, δεν πτοήθηκε από το γρήγορο προβάδισμα των αντιπάλων, το οποίο ήταν ευγενική χορηγία του κίπερ Βέκιτς. Πήρε την πρωτοβουλία, έψαξε το γκολ, το βρήκε από κόρνερ και είχε πολύ μεγάλη ευκαιρία σε ίδια συνθήκη να γυρίσει το ματς.

Σταθερές οι απουσίες των Κάρλος (χαφ), Ζόρντι (κίπερ), Ιλόρι (στόπερ) και Σίλβα (δεξί μπακ). Επέστρεψε στις Αζόρες ο Γκαϊτάν στο “10”, από τον οποίο περιμένει πολλά ο Πεϊσότο.

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Δέχθηκε 2+ γκολ στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΟΥΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Γκιμαράες. Ο Μπούκια άνοιξε το σκορ για την Αρούκα στο 33’, ο Άντερσον Σίλβα απάντησε για την Γκιμαράες στο 57’. Εκ νέου προβάδισμα για την Αρούκα στο 70’ με τον Κουαρέσμα, αλλά ο Λαμέιρας ισοφάρισε ξανά, με πέναλτι στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Τέσσερα παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-2) συμπλήρωσε πριν τη διακοπή η Αρούκα, άδικο για την ίδια το τελευταίο αποτέλεσμα. Προηγήθηκε χάρη σε λάθος αντίδραση του αντίπαλου κίπερ σε μακρινό σουτ και είχε χαμένο τετ α τετ πριν ισοφαριστεί, έπειτα από μεγάλο λάθος στο build up της. Έβρισκε χώρους στο transition, χτυπούσε ανάμεσα στις γραμμές της Γκιμαράες, έτσι βρήκε το δεύτερο γκολ κι έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία λίγο αργότερα. Αυστηρό το πέναλτι με το οποίο ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων.

Δίχως νέα προβλήματα τραυματισμών η προετοιμασία για το σημερινό παιχνίδι, σταθερά εκτός ο στόπερ Βελάσκες.