*Πλέι άουτ, 2η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε – Παρντούμπιτσε 0-1 και Παρντούμπιτσε – Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε 1-1

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Παρντούμπιτσε στα εννιά τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε (1-2-6).

ΠΑΡΝΤΟΥΜΠΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη με 2-0 απέναντι στην Ζλιν εντός έδρας, για την πρεμιέρα των πλέι άουτ. Άνοιξε το σκορ στο 49′, ενώ σφράγισε την νίκη της με το δεύτερο γκολ στο 85′.

Μπορεί να είχε μπλέξει λόγω του ντεφορμαρίσματος στο τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ωστόσο έδειξε την απαιτούμενη σοβαρότητα στην πρεμιέρα των πλέι άουτ και πήρε μεγάλης σημασίας νίκη απέναντι στην Ζλιν. Ήταν ανώτερη και πιο ουσιαστική από την αντίπαλό της, κέρδισε δίκαια και πλέον στρέφει την προσοχή της στο εξίσου σημαντικό παιχνίδι με αντίπαλο την Σέσκε. Ικανοποιημένος δήλωσε ο τεχνικός Κόβατς, ο οποίος ζήτησε ανάλογη συνέχεια. Αν κερδίσει, καθαρίζει σε μεγάλο βαθμό με την παραμονή. Αμφίβολος ο Μίσεκ.

Παρντούμπιτσε Στατιστικά

*11/13 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη με 2-1 απέναντι στην Μποέμιανς εντός έδρας. Πήρε προβάδισμα στο 26′, δέχτηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 38′, αλλά με υπομονή έψαξε και βρήκε εν τέλει το γκολ της νίκης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+5′).

Είναι πραγματικά συγκινητική η προσπάθεια που καταβάλλει το αγωνιστικό τμήμα της Σέσκε, παρά τα προβλήματα που υπάρχουν. Εμφάνιση γεμάτη πάθος και θέληση αυτή απέναντι στην Μποέμιανς, κατάφερε να πάρει μια πολύτιμη νίκη και να δώσει συνέχεια στο αήττητο που τρέχει από την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (2-2-0). Προσπέρασε τόσο την Ζλιν όσο και την Καρβίνα, βρίσκεται στο -4 από την Παρντούμπιτσε και την απευθείας παραμονή. Με νίκη σήμερα, βάζει «φωτιά» στην μάχη της ουράς. Τραυματίας ο Ντεγιάνοβιτς, αμφίβολος ο Μάντρενακ.