*Επιτρέπονται φίλαθλοι μέχρι το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου.

*Στον πρώτο γύρο: Λέτσε – Πάρμα 4-0

*Over 3,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΡΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Βιτσέντζα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Τουτίνο στο 32′.

Μετά από τρεις σερί ισοπαλίες με το ίδιο σκορ (1-1), η Πάρμα επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα προσπερνώντας το εμπόδιο της Βιτσέντζα στο “Romeo Menti” (1-0) μεσοβδόμαδα. Ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία που δημιούργησε με κοντινή προβολή του Τουτίνο, μετά από φάση διαρκείας. Στη συνέχεια δέχτηκε πίεση από τους γηπεδούχους που δημιούργησαν δύο καλές ευκαιρίες, μη καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν.

“Έχουμε χαρακτήρα και καρδιά στο DNA μας, θέλουμε να τιμήσουμε τη φανέλα με την Λέτσε”, είπε ο προπονητής Ιακίνι που δεν υπολογίζει, εκ νέου, στον Μπουφόν. Εκτός τέθηκε και ο Κολόμπι, οπότε κάτω από τα γκολπόστ αναμένεται να κάτσει ο νεαρός Τουρκ. Υπολογίζονται εκ νέου οι Μπρουνέτα, Κομπό και Γιούριτς. Εξέτισαν την ποινή τιμωρίας οι Μπερνάμπ και Βάσκες.

ΠΑΡΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 7/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Κοζέντσα. Ο Κόντα άνοιξε το σκορ στο 2′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Λαριβέι (44′) και Μίλικο (52′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπλιν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αστόχησε σε πέναλτι ο Κόντα στο 16′ για την Λέτσε.

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων κατάφερε να αποφύγει η Λέτσε μία ήττα-σοκ στην έδρα της 17ης Κοζέντσα (2-2) μεσοβδόμαδα παραμένοντας, ωστόσο, αήττητη για πέμπτη σερί αγωνιστική (2-3-0). Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά αν στο 16′ ο Κόντα ευστοχούσε από την άσπρη βούλα του πέναλτι, κάνοντας το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

“Το ρόστερ της Πάρμα αξίζει διπλάσια από το δικό μας, δεν πρόκειται να τα παρατήσουμε”, είπε ο προπονητής Μπαρόνι. Υπολογίζονται και πάλι οι Ντι Μαριάνο και Χέλγκασον, εξέτισε κι επιστρέφει ο βασικότατος Τούια.