*15η αγωνιστική

*Over 1,5 ημίχρονο στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από την Έλβερσμπεργκ. Ο Κλάας έκανε το 1-0 στο 22′ για τους φιλοξενούμενους. Τα δεδομένα ανέτρεψαν Σνέλμπαχερ (41′, 49′), Στοκ (57′) και Νέουμπαουερ (60′).

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως προηγήθηκε στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία που δημιούργησε στην έδρα της Έλβερσμπεργκ. Είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου γνωρίζοντας, τελικά, τη δεύτερη σερί ήττα της στο πρωτάθλημα.

Μόλις μία νίκη πανηγύρισε σε πέντε αγωνιστικές η Πάντερμπορν επί της Καρλσρούης (3-0 εκτός) στις 5 Νοεμβρίου (μία ισοπαλία, τρεις ήττες). Επικράτησε και στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με το Αννόβερο, παράλληλα διατηρείται αήττητη σε οχτώ με απολογισμό έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Ρορ. Την Τετάρτη (6/12) φιλοξενείται στην έδρα της Λεβερκούζεν για τους “16” του Κυπέλλου Γερμανίας.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 13/14 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 12/13 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Χέρτα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Νιντερλέχνερ (29′) και Κλέμενς (45′). Απάντησαν ισάριθμες οι Νίλσεν (67′) και Βόγκλσαμερ (80′).

Πληγώθηκε από την αποτελεσματικότητα της Χέρτα στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο και πήρε την κατοχή, φτάνοντας στην ισοφάριση με τη συμπλήρωση των 80′. Δεύτερη σερί ισοπαλία για το Αννόβερο που παραμένει αήττητο σε τρεις αγωνιστικές, γνώρισε μία ήττα σε πέντε από τη Σάλκε (3-2 εκτός) στις 28 Οκτωβρίου (δύο νίκες, δύο ισοπαλίες).

Θα πρέπει να γυρίσουμε πολλά χρόνια πίσω για να βρούμε τις δύο νίκες του Αννόβερου επί της Πάντερμπορν: Τον Σεπτέμβριο 1984 (4-1 εκτός για το Κύπελλο Γερμανίας) και τον Οκτώβριο 1982 (6-1 εντός για τη δεύτερη κατηγορία). Νεότερο αγωνιστικό πρόβλημα για τον προπονητή Λάιτλ αποτελεί ο Σκοτ.