*4η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 4-0, Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-1.

*Οκτώ νίκες έχει ο ΟΦΗ στα τελευταία 13 ματς κόντρα στον Πανσερραϊκό ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχονται από 4/7 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Ατρόμητο. Το 0-1 ο Άλεξιτς στο 18’, ισοφάρισε ο Τζοβάρας στις καθυστερήσεις για τον Ατρόμητο.

Έκανε καλή εμφάνιση στο εκτός έδρας ματς με τον Ατρόμητο την περασμένη εβδομάδα, πλησίασε στη νίκη, αλλά για ακόμη μια φορά φέτος, δέχτηκε γκολ στο φινάλε. Σκόραρε νωρίς με τον Άλεξιτς, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος ανέβασε την πίεση του, ωστόσο πέρα απ’ το δοκάρι του Ρομπάιγ δεν είχε τρομερές ευκαιρίες, ο Πανσερραϊκός κρατούσε το 0-1 μέχρι το τέλος. Ωστόσο, μια λάθος εκτίμηση του γκολκίπερ Χόβαν έδωσε την ευκαιρία στον Τζοβάρα να βρει δίχτυα και να διαμορφώσει το 1-1.

«Πήραμε την ισοπαλία, αλλά είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε δεύτερο γκολ, δεν το κάναμε και το πληρώσαμε στο τέλος. Είμαι ευχαριστημένος με την εικόνα μας, κάναμε καλή δουλειά μέσα στο γήπεδο», είπε ο κόουτς Γκαρσία. Η ομάδα του πήρε τέσσερις πόντους στα τελευταία δύο παιχνίδια των πλέι-άουτ, ερχόταν απ’ το εντός έδρας 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης, ανέβηκε στους 31 πόντους και βρίσκεται στο +7 απ’ την τελευταία δυάδα της βαθμολογίας. Απομένουν τέσσερα ματς, τα τρία είναι εντός έδρας για τον Πανσερραϊκό κόντρα σε ΟΦΗ, ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά, εκτός έδρας έχει τον Βόλο, έχει εξασφαλίσει την παραμονή σε μεγάλο βαθμό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG στα 10/14 τελευταία παιχνίδια του.

*Over 2.5 στα 6/11 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΦΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Το 1-0 ο Ριέρα στο 10’, το 2-0 έκανε ο Μπακού στο 45’, το 3-0 ήρθε απ’ τον Λεγιά Ισέκα στο 58’, το τελικό 4-0 έκανε ο Ριέρα ξανά στο 86’. Με δέκα παίκτες απ’ το 26’ ο ΠΑΣ Γιάννινα λόγω αποβολής του Εραμούσπε.

Έκανε άλμα προς την εξασφάλιση της παραμονής την περασμένη εβδομάδα, επικράτησε άνετα εντός έδρας του ΠΑΣ Γιάννινα. Εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία στην άμυνα των Ηπειρωτών και έκανε πολύ εύκολα το 1-0, στο 26’ πήρε αριθμητικό πλεονέκτημα και όλα έγιναν πιο άνετα στη συνέχεια. Έφτασε στο 2-0 λίγο πριν την ανάπαυλα, το ματς απέκτησε τυπικό χαρακτήρα στο δεύτερο 45λεπτο, ο ΟΦΗ έβγαζε φάσεις όποτε ήθελε, σκόραρε άλλες δύο φορές μέχρι το 86’, θα μπορούσε να φτάσει σε ακόμη υψηλότερο σκορ.

«Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, βοήθησε ότι ο αντίπαλος έμεινε με 10 παίκτες. Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες για γκολ, το θέμα είναι από εδώ και πέρα θέλουμε μεγαλύτερη βελτίωση και σωστή διαχείριση. Πρέπει να είμαστε σοβαροί και πειθαρχημένοι, είναι ένα βάρος όταν είμαστε σε πίεση. Τα παιδιά έχουν ανταποκριθεί και θέλω να δω περισσότερα πράγματα στα επόμενα παιχνίδια», είπε ο κόουτς Δέλλας.

Πρώτη νίκη στα πλέι-άουτ για την ομάδα του μετά τις ισοπαλίες με Κηφισιά (0-0 εκτός) και Ατρόμητο (0-0 εντός), ανέβηκε στους 30 πόντους και πλέον βρίσκεται στο +6 απ’ την τελευταία δυάδα, απόσταση που του προσφέρει «μαξιλάρι», με δεδομένο ότι απομένουν τέσσερα ματς. Κλείνει με Βόλο (εντός), Αστέρα Τρίπολης (εκτός) και Παναιτωλικό (εντός).