*Νοκ-άουτ αγώνας για την 5η φάση του Κυπέλλου. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο Κύπελλο της σεζόν 2019-2020, αμφότερα τα ματς τελείωσαν ισόπαλα 1-1, όπως και η παράταση της ρεβάνς, ο Βόλος πήρε την πρόκριση στα πέναλτι.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επέστρεψε στη δεύτερη κατηγορία ο Πανσερραϊκός, επέστρεψε και στις μεγάλες στιγμές, με την πρόκριση επί του Ηρακλή στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου. Έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, γενικά έγινε καλό ματς, ο Ηρακλής είχε φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 67’, ωστόσο η ομάδα των Σερρών ισοφάρισε έπειτα από δύο λεπτά και έκανε την ανατροπή στις καθυστερήσεις. Είχε προηγηθεί η πρόκριση στα πέναλτι επί του Θησέα Αγριάς (2-2 το 90λεπτο και η παράταση). Η ομάδα του Ζεράρ Σαραγόσα θέλει να είναι ανταγωνιστική απόψε, παίζει στην έδρα της και θα έχει τον κόσμο στο πλευρό της. Είναι νεανική και “φρέσκια”, μ’ έναν προπονητή που προσπαθεί να της δώσει επιθετικό στυλ.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-1 κόντρα στον Ηρακλή για το Κύπελλο στις 6 Οκτωβρίου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2/2 G/G στο φετινό Κύπελλο ανεξαρτήτως έδρας (δες το στην Winmasters).

*2/2 Over 2.5 στο Κύπελλο ανεξαρτήτως έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΟΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ευχή και κατάρα το στυλ που έχει υιοθετήσει, το κατάλαβε στην εντός έδρας ήττα 1-3 απ’ την ΑΕΚ. Πήρε τα ηνία του αγώνα, είχε κάποιες ευκαιρίες, η πιο σπουδαία όλων το πέναλτι του Ρεγκατέν, που κατέληξε άουτ. Όπως συνηθίζει, ήταν απρόσεκτος αμυντικά, είχε αργές επιστροφές, η ΑΕΚ φάνηκε καλά διαβασμένη, “χτύπησε” ακριβώς εκεί που έπρεπε και σκόραρε δύο φορές πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος πίεσε, αλλά οι πραγματικά μεγάλες ευκαιρίες του δεν ήταν πολλές, μείωσε, αλλά στο φινάλε δέχτηκε τρίτο γκολ.

“Δεχτήκαμε τρία γκολ και πρέπει να δούμε τι συνέβη και δεχτήκαμε αυτά τα γκολ. Δεν έχουμε χρόνο, έχουμε αγώνα σε τρεις μέρες, πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι. Είναι δύσκολο, όταν αντιμετωπίζεις έναν αντίπαλο που συνέχεια έκοβε το παιχνίδι και δεν το άφηνε να αναπτυχθεί και στο τέλος τις κάρτες τις δεχτήκαμε εμείς”, είπε ο κόουτς Αμπασκάλ, που ήταν ιδιαίτερα εκνευρισμένος κατά τη διάρκεια του αγώνα, προς το τέλος μάλιστα αποβλήθηκε. Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του, ξανά κόντρα σε “μεγάλο”, άλλο ένα ματς που δέχεται πολύ εύκολα γκολ. Με 13 πόντους ο Βόλος είναι ισόβαθμος με τον ΠΑΟΚ, στο -4 απ’ την κορυφή.

Διαθέσιμος για πρώτη φορά φέτος ο Ορός (μέσος), επιστρέφει ο Κότνικ (Τερματοφύλακας, 1), θα πάρουν ανάσες κάποιοι βασικοί. Η αποστολή: Κότνικ, Παπαδόπουλος, Κούζντρα, Φεράρι, Γκρίλο, Γκιουλέν, Ρινέρ, Ρομέρο, Λογαράς, Μεταξάς, Μπαριέντος, Σοάρες, Φερνάντες, Μπαρτόλο, Ορόζ, Βοϊτκόφσκι, Νίνης, Ροσέρο, Φαν Βέερτ, Τερεζίου.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 κόντρα στην ΑΕΚ. Έχασε πέναλτι στο 40’ με τον Ρεγκατέν ο Βόλος, σχεδόν στην επόμενη φάση η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ανσαριφάρντ. Το 0-2 έκανε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τσούμπερ. Ο Βόλος μείωσε στο 79’ με τον Ρίνερ, το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Χατζισαφί.