*Στον πρώτο γύρο: Ιντεπεντιέντε Χοσέ Τεράν – Παλμέιρας 2-3

*Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα νοκ άουτ της διοργάνωσης και η 3η συνεχίζει στο Copa Sudamericana.

*2/3 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας έχασε 0-2 εντός έδρας από την Ατλέτικο Παραναένσε, με τον Πάμπλο να την βάζει πίσω στο σκορ στο 45ο λεπτό, ενώ ο Γκόμεζ με αυτογκόλ στο 57’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μάλιστα δεν εκμεταλλεύτηκε ούτε καν την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 67’.

Η Παλμέιρας ηττήθηκε 0-2 εντός έδρας από την Ατλέτικο Παραναένσε, παίζοντας στο Μπαρουερί ως γηπεδούχος, πρώτη της ήττα έπειτα από έξι αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις νίκες.

Ο Πορτογάλος τεχνικός της, Αμπέλ Φερέιρα, απέδωσε την ήττα και την πολύ κακή εμφάνιση της ομάδας του, στο γήπεδο που αγωνίστηκαν, λέγοντας πώς δεν γίνεται η ομαδα του να πάρει πρωτάθλημα παίζοντας μακριά από το Allianz Parque.

Στο Copa Libertadores έχει εξασφαλισμένη πλέον την πρόκριση, απλά θέλει να κατακτήσει όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς, για να έχει καλύτερο ranking.

Γενικώς το 2024 της πηγαίνει αρκετά καλά, αφού σε 28 συνολικά αγώνες, η τελευταία ήττα της ήταν μόλις η τρίτη, με τις άλλες δύο να είναι μία εκτός από την Σάντος και μία εντός από την Ιντερνασιονάλ.

Παλμέιρας Στατιστικά

*3/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*8/15 under 2,5 εντός έδρας

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΝΤΕ ΒΑΛΕ (Εκουαδόρ)

Προηγούμενο ματς: Η Ιντεπεντιέντε Ντε Βάλε κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ελ Νασιονάλ, με ανατροπή στα τελευταία λεπτά, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Βελέζ στο 56’. Ισοφάρισε με πέναλτι του Πάεζ στο 85’, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Ιμπάρα στο 87’.

Η Ιντεπεντιέντε Ντε Βάλε κατάφερε με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο τελευταίο δεκάλεπτο να γυρίσει την κατάσταση, να κερδίσει με 1-2 εκτός έδρας την Ελ Νασιονάλ, παραμένοντας αήττητη στο πρωτάθλημα της χώρας της, εκεί που είναι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αλλά μόλις στο +1 από την δεύτερη θέση.

Μακριά από την έδρα της έχει μόλις μία ήττα, αλλά για τον θεσμό που αγωνίζεται και σήμερα, όπου δεν έχει κερδίσει εκτός στα δύο παιχνίδια του ομίλου. Παρόλα αυτά είναι πάντα μέσα στο κυνήγι της δεύτερης θέσης που θα οδηγήσει στην επόμενη φάση του θεσμού. Ή τουλάχιστον να μην τερματίσει τελευταία, ώστε να συμμετάσχει στο Κόπα Σουνταμερικάνα.