*Στον πρώτο γύρο: Τερνάνα – Παλέρμο 1-1

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΑΛΕΡΜΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Κρεμονέζε. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Μπρουνόρι (18′ πεν.) και Ρανόκια (44′), απάντησαν οι Καστανιέτι (49′) και Κόντα (50′). Με δέκα έπαιζε η Κρεμονέζε από το 16′ (Σερνίκολα).

Με τον βαθμό επέστρεψε από την έδρα της Κρεμονέζε η Παλέρμο, σε μία αναμέτρηση που προηγήθηκε κόντρα στη ροή και απέκτησε νωρίς αριθμητικό πλεονέκτημα. Ισοφαρίστηκε μέσα σε ένα λεπτό με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και δέχτηκε πίεση από τους γηπεδούχους, είχε δύο καλές ευκαιρίες για το 3-2 προς το τέλος.

Το συγκρότημα του Κορίνι διανύει περίοδο φόρμας, παραμένει αήττητο σε έξι αγωνιστικές (4-2-0) κι απέχει μόλις δύο βαθμούς από τη 2η θέση που οδηγεί απευθείας στη Σέριε Α. Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές στο “Renzo Barbera” οι Σικελοί πανηγύρισαν ισάριθμες νίκες: Κράτησαν το μηδέν στις δύο και πέτυχαν σε κάθε μία 3+ γκολ (συνολικά 16). Διαθέσιμος και πάλι ο Λουντ, υπολογίζεται και ο Γκράβες.

ΠΑΛΕΡΜΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 10/12 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 10/13 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Λέκκο.

Έδειξε περισσότερη διάθεση στο πρώτο ημίχρονο αναγκάζοντας σε δύο μεγάλες αποκρούσεις τον τερματοφύλακα της Λέκκο. Δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό η Τερνάνα στο δεύτερο χάνοντας όλο και περισσότερο έδαφος, την κράτησε όρθια ο Ιαναρίλι καταγράφοντας τέσσερις αποκρούσεις σε αυτό.

Συνέχεια σε μίνι αήττητο σερί τριών αγωνιστικών (1-2-0) έδωσε το συγκρότημα του Μπρέντα, στις δύο τελευταίες κράτησε ανέπαφη την εστία του. Θα έχει εξαιρετικά δύσκολο έργο με την Παλέρμο, στις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές γνώρισε τρεις ήττες με διαφορά γκολ 2-7: Επικράτησε της Ρετζιάνα με 2-0 στις 17 του μηνός. Δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητή Μπρέντα.