*5η αγωνιστική

*Η Γκοϊάς έχει έξι σερί νίκες στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Παϊσαντού έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, όπου δέχθηκε δύο γρήγορα γκολ μέσα σε πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Φερναντίνιο (11’), Ντε Λα Τόρε (16’), καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Γκαρσία στο 59’. .

Η Παϊσαντού έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, δεύτερη ήττα της στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, με τα τέσσερα πιο πρόσφατα να είναι για το εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που ακόμη αναζητεί την πρώτη της νίκη. Τουλάχιστον ολοκλήρωσε τον αγώνα με 11 παίκτες!

Κάνει το χειρότερο ξεκίνημα της ιστορίας της στην δεύτερη εθνική κατηγορία, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι τις δύο προηγούμενες φορές που έπαιξε σε αυτό το πρωτάθλημα, το 2017 και το 2018, άρχισε με τρεις νίκες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές!

Παϊσαντού Στατιστικά

*7/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΪΆΣ

Προηγούμενο ματς: Η Γκοϊάς κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ιτουάνο, ανοίγοντας το σκορ στο 11’ με τον Ντιεγκίνιο, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Πάουλο Μπάγια στο 73’.

Η Γκοϊάς δεν συνάντησε προβλήματα απέναντι στην Ιτουάνο, που δείχνει η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος, κερδίζοντας την άνετα με 2-0 εντός έδρας.

Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη της, όλες χωρίς να δεχθεί καν γκολ, έκτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, αν συνυπολογιστεί και ένα για το πολιτειακό πρωτάθλημα.

Αρκετά καλή είναι και η πορεία της εκτός έδρας, αφού σε εννιά αγώνες συνολικά το 2024 μακριά από το γήπεδο της έχασε μόνο από την Βίλα Νόβα, με τέσσερις νίκες.

Ο προπονητής της, Μάρσιο Ζανάρντι είναι τόσο πολύ ικανοποιημένος με την απόδοση των παικτών του, που προσανατολίζεται να παίξει με την ίδια ενδεκάδα για πέμπτο σερί αγώνα.