5η αγωνιστική

*Αήττητη η Πάφος στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 60′, για να ισοφαρίσει έξι λεπτά αργότερα με τον Ντράγκομιρ.

Αήττητη παραμένει η Πάφος στα τρία πρώτα παιχνίδια της στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο φιλοξενήθηκε από τον Άρη Λεμεσού, με τον οποίο έμεινε στο 1-1. Αδικείται από το τελικό αυτό αποτέλεσμα, καθώς σε γενικές γραμμές είχε πολύ περισσότερες αξιόλογες ευκαιρίες, ωστόσο έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα. Παρότι βρέθηκε όμως πίσω στο σκορ, είχε άμεση απάντηση.

Πρώτη φετινή απώλεια, μετά τις δυο νίκες που προηγήθηκαν κόντρα σε Καρμιώτισσα (3-0 εντός) και ΑΕ Λεμεσού (3-1 εντός). Θα προσπαθήσει τώρα να εκμεταλλευτεί την έδρα της και να επιστρέψει στις επιτυχίες. Την ερχόμενη Τετάρτη (27/09), θα παίξει κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, στο εξ αναβολής μεταξύ τους για τη δεύτερη αγωνιστική. Αμφίβολος παραμένει ο Πατρίκ Τουμασί, ενώ δεν υπολογίζονται οι Μαμαντού Κανέ και Ματίας Μελούσο, που θέλουν ακόμα χρόνο.

Πάφος Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 στο ημίχρονο (19′, 37′), μείωσε με τον Ασάντε στο 60′, αλλά δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 88ο λεπτό.

Την τέταρτη ήττα της στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της σεζόν υπέστη η Δόξα Κατωκοπιάς. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την ΑΕ Ζακακίου, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-3. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και προβλημάτισε αρκετά με την εμφάνιση της. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το πρώτο ημίχρονο και παρότι μείωσε, δεν έδειξε ικανή για κάτι καλύτερο, δεχόμενη και τρίτο τέρμα προς το φινάλε.

Είχαν προηγηθεί αυτές από ΑΕ Λεμεσού (0-1 εντός), Άρη Λεμεσού (2-1 εκτός) και ΑΕΚ Λάρνακας (0-2 εντός), οπότε και είναι η μοναδική ομάδα που παραμένει άποντη. Γεγονός που έφερε και την απόλυση του Κώστα Σακκά, για τρίτη φορά από την ομάδα στα 2,5 τελευταία χρόνια. Αντικαταστάτης του είναι ο Μάκης Σεργίδης.