*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο κύπελλο: Ούτσικτενς – Μπράγκε 1-3

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Τρπτσέφσκι στο 71ο λεπτό.

Αήττητη για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Ούτσικτενς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς φιλοξενήθηκε από την Έρεμπρο, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Αρκετά πειστική η εμφάνιση της, ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο και δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, για να φτάσει δίκαια στο θετικό αποτέλεσμα.

Πρώτη νίκη μετά τις δυο ισοπαλίες με Τρέλεμποργκ (2-2 εκτός) και Έστερ (1-1 εντός), φτάνοντας τους 16 βαθμούς για την ώρα. Από δυο νίκες και ισοπαλίες στα τέσσερα εντός της. Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Φαλτσέτας, επιστρέφει στην αποστολή ο αμυντικός Ρόντεμπλαντ Λόουι, που εξέτισε.

Ούτσικτενς Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Ντέγκερφορς, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 13ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μπράγκε, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάνε Μίαν υποδέχθηκε τη Ντέγκερφορς, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς και παρότι ισορρόπησε την κατάσταση και είχε ευκαιρίες στην πορεία, αποδείχθηκε αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Βρίσκεται έτσι στην πέμπτη θέση και σε τριπλή ισοβαθμία με Ντέγκερφορς και Σάντβικεν, με την τελευταία να έχει και παιχνίδια περισσότερο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε φετινές εξόδους της (2-2-1). Μοναδικός απόντας ο τραυματίας Στένσον.