12η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε στο 34′ με τον Οκούμπο, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (48′, 90’+3).

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ουράβα, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στη Ναγκόγια (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Ματίας Χέγκμο φιλοξενήθηκε από την Καβασάκι, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Είχε καλή παρουσία μέχρι την ανάπαυλα και παρότι βρέθηκε πίσω, ισοφάρισε λίγο μετά το μισάωρο. Δεν επέστρεψε ποτέ από τα αποδυτήρια όμως και το “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και βρίσκεται στο δεύτερο μισό της κατάταξης και σε τριπλή ισοβαθμία με τις Τζούμπιλο Ιβάτα και Κασίβα. Επικράτησε στα τρία από τα πέντε εντός της (3-1-1).

Ουράβα Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Τζούμπιλο Ιβάτα. Παρότι προηγήθηκε στο 64′ με τον Άντερσον Λόπες, δέχθηκε την ισοφάριση στο 84ο λεπτό.

Αήττητο σερί έξι αγώνων για τη Γιοκοχάμα Μαρίνος στο πρωτάθλημα, με δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάρι Κιούελ υποδέχθηκε τη Τζούμπιλο Ιβάτα, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, σπατάλησε αρκετές στιγμές μέχρι να προηγηθεί στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου. Δεν ήταν αρκετό όμως, καθώς μια αμυντική αδράνεια της στέρησε το τρίποντο.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Σονάν Μπελμάρε (2-2 εκτός) και Τσερέζο Οσάκα (2-2 εκτός), οπότε και είναι σε ισοβαθμία με τη Ναγκόγια, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε εξόδους της (3-1-1). Το ερχόμενο Σάββατο (11/05), θα υποδεχθεί την Αλ Αΐν, στο πρώτο μεταξύ τους τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.