18η αγωνιστική

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 8 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΟΥΝΙΟΝ ΣΕΝΤ-ΓΚΙΛΟΥΑΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Σεντ Τρούιντεν, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με λίγες φάσεις, άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Η γηπεδούχος μπήκε δυνατά στο β’ μέρος για την ισοφάριση και το κατάφερε, με το 1-1 να έρχεται στο 63′. Δεν άντεξε στην πίεση των φιλοξενούμενων και μοιραία δέχτηκε το 1-2 δέκα λεπτά αργότερα, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Ήταν η 4η νίκη της στα τελευταία 5 παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας σκοράρει 16 γκολ στο διάστημα αυτό. Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +4 από τη 2η Αντβέρπ. Διαθέτει με διαφορά την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος, έχοντας σκοράρει 43 γκολ σε 17 αγώνες. Μετράει 7 νίκες σε 9 εντός έδρας αγώνες για το πρωτάθλημα.

Αμφίβολος ο Λίνεν (10 συμμ.). Τιμωρημένος ο Νιούκοοπ (17 συμμ./1 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Σεντ Τρούιντεν.

Ουνιόν Σεντ-Γκιλουάζ Στατιστικά

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ. (Δες το στην betshop)

*3 συνεχόμενα g/g.

ΜΑΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Γκενκ, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Μπονγκοντά στο 43′. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 50′. Κατάφερε να κρατήσει το βαθμό της ισοπαλίας, παρά το γεγονός ότι έπαιζε με 10 παίκτες από το 62′, λόγω αποβολής του Κούκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ήταν το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από το να μείνει εκτός του γκρουπ που δίνει το εισιτήριο για τους ομίλους του Europa Conference League της επόμενης σεζόν. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Έχει σκοράρει στα τελευταία 6 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Γεμάτο το απουσιολόγιο για τη Μαλίν. Τραυματίες παραμένουν οι Πεϊρέ (3 συμμ.), Φαν Ντάμε (3 συμμ.), Ντράιφ (12 συμμ./2 γκολ), Χάιρεμανς (12 συμμ./1 γκολ), Φανλερμπέρχε (15 συμμ./1 γκολ), Γουόλς (16 συμμ./2 γκολ)και Κάιπερς (16 συμμ./5 γκολ). Τιμωρημένος ο Κούκε (18 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Γκενκ.