*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κομπρεσάλ-Ουνιόν Εσπανιόλα 2-2.

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κόλο Κόλο με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Παλάσιος με πέναλτι στο 45+1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Οβελάρ στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζαβάλα στο 90+6’.

Την ήττα γνώρισε στην έναρξη του δευτέρου γύρου η Ουνιόν Εσπανιόλα. Μπορεί να βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στις καθυστερήσεις υπέκυψε για δεύτερη φορά, δεχόμενη το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα.

Να ξεφύγει από το δρόμο των ηττών θέλει σήμερα, επιστρέφοντας στις νίκες και παραμένοντας εντός εφτάδας. Δεν πείθει με την εικόνα της τελευταία, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται αρκετά στο σκοράρισμα, έχοντας βρει δίχτυα μόλις μία φορά στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της.

Ουνιόν Εσπανιόλα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ροσέλ στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Παλάσιος στο 20’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σεπουλβέδα στο 30’. Το 1-3 πέτυχε ο Φερνάντεζ στο 58’ και το 2-3 ο Ζαλντίβια με αυτογκόλ στο 61’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κοέλιο στο 65’.

Μαχητική η Κομπρεσάλ, κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην μέχρι πρότινος πρωτοπόρο Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε. Προηγήθηκε από νωρίς, όμως στη συνέχεια υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη την ανατροπή. Δεν πτοήθηκε και στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από το θετικό αποτέλεσμα που απέσπασε την περασμένη εβδομάδα. Δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, όμως παραμένει αρκετά ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς από την αρχή της σεζόν.