*Στον πρώτο γύρο: Χάιντενχαϊμ – Ουνιόν Βερολίνου 1-0

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Χόφενχαϊμ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Άαρονσον στο 84′. Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες λόγω αποβολών των Νσόκι (45+4′ Χόφενχαϊμ) και Φόλαντ (45+6′ Ουνιόν Βερολίνου).

Back to back νίκες με το ελάχιστο σκορ για τους Βερολινέζους, μάζεψαν 10 βαθμούς από τα 5 τελευταία παιχνίδια τους και ατενίζουν με αισιοδοξία πλέον την τελική ευθεία της σεζόν με το +8 από την επικίνδυνη ζώνη.

Γλίτωσαν σε διπλή τεράστια ευκαιρία της Χοφενχάιμ στο 2ο λεπτό, απάντησαν στα δοκάρια πριν το 20λεπτο. Η διακοπή διαμαρτυρίας των οπαδών της Ουνιόν έκοψε τον ρυθμό του αγώνα και στην επιστροφή υπήρξαν νεύρα που προκάλεσαν τις εκατέρωθεν αποβολές.

Σε παθητικό ρόλο (21% κατοχή) η Ουνιόν στο 2ο ημίχρονο, είχε τις στιγμές να προηγηθεί η Χοφενχάιμ, αλλά η ομάδα του Μπιέλιτσα χτύπησε με κυνικό τρόπο. Κόντρα στην ροή του αγώνα βρήκε το καθοριστικό γκολ σε μετάβαση. Ακολούθως είχε δοκάρι σε στατικό και χαμένο τετ α τετ αντεπίθεσης για να βρει και δεύτερο γκολ.

Με δύο σημαντικές απουσίες ενόψει Χάιντενχάιμ, συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός στόπερ Λέιτε, τιμωρημένος κι ο έμπειρος Φόλαντ (φορ) που αποβλήθηκε στο Ζινσχάιμ.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Λεβερκούζεν. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Φρίμπονγκ (45+2′) και Αντλί (81′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλάιντινστ στο 86′.

Υπεράνω των δυνατοτήτων της αποδείχθηκε η πρόκληση του περασμένου Σαββάτου απέναντι στην επίδοξη πρωταθλήτρια, με αποτέλεσμα να διακοπεί το αήττητο σερί (4-4-0) που έτρεχε στην Bundesliga.

Δεν πόνεσε βαθμολογικά ωστόσο η ήττα από τις “ασπιρίνες”, αφού με τις δυνατές εμφανίσεις του προηγούμενου διμήνου έχει χτίσει διψήφια διαφορά (+11) από την επικίνδυνη ζώνη.

Δυσκολεύτηκε να ελέγξει την ποιοτική κυκλοφορία της Λεβερκούζεν, ήταν ανύπαρκτη επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο (0.06 xGoals). Πληγώθηκε από ποιοτικές συνεργασίες των φιλοξενούμενων και η αντίδραση ήρθε αργά, μείωσε σε στατικό, αλλά πέραν τούτου ουδεμία επιθετική απειλή.

Δίχως σοβαρά προβλήματα ταξιδεύει η αποστολή για το Βερολίνο, μακροχρόνια εκτός οι Κέλερ (στόπερ), Κενάι (φορ).