* 20η αγωνιστική

* Στον πρώτο γύρο: Τεμούκο – Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν 1-1

* Σημειώθηκε under 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν με αντίπαλο την Τεμούκο σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν παραμένει αήττητη στα 14 από τα 15 τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Τεμούκο σε όλες τις διοργανώσεις.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΟΝΣΕΠΣΙΟΝ

Στις 15 τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε η Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν για το πρωτάθλημα γνώρισε μόλις δύο ήττες, αυτές κόντρα στις Αουντάξ Ιταλιάνο (4-1 εκτός έδρας) και Έβερτον (1-0 εκτός έδρας). Στις υπόλοιπες σημείωσε 12 νίκες και μία ισοπαλία. Στις δέκα σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην ουραγό Έβερτον το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 58’ ο Μαντρίντ. Η Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν πραγματοποίησε μία από τις χειρότερες εμφανίσεις της φέτος. Στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν για την ίδια διοργάνωση σημείωσε έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Στις πέντε κράτησε ανέπαφη την εστία της, ενώ παράλληλα σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Προηγούμενο ματς: Η Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Έβερτον για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν σημείωσε τουλάχιστον ένα γκολ στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Interwetten)

Το Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν – Τεμούκο παίζει στην Interwetten

ΤΕΜΟΥΚΟ

Η Τεμούκο αγνοεί την ήττα εδώ και επτά αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, στις οποίες σημείωσε τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Πέμπτη επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Σαν Λορέντζο, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Χιλής. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντονόσο. Στις 15 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Τεμούκο σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε μόλις δύο νίκες, στις υπόλοιπες σημείωσε οχτώ ισοπαλίες και πέντε ήττες. Στις 12 επιβεβαιώθηκε το αμφίσκορο, ενώ στις εννέα σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Θα πρέπει να βελτιωθεί αρκετά στο αμυντικό κομμάτι της, καθώς έχει δεχθεί 28 γκολ στο πρωτάθλημα. Πάντως, με την έλευση του Μιγκέλ Πόνσε δείχνει να πατάει καλύτερα.

Προηγούμενο ματς: Η Τεμούκο επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Σαν Λορέντζο για το Κύπελλο Χιλής.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Τεμούκο σε όλες τις διοργανώσεις.