4η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο Λιγκ Καπ: Σεϊναγιόεν – Ούλου 1-2

ΟΥΛΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ελσίνκι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 52ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον ίδιο τρόπο στο 78ο λεπτό, με τον Κοφί να ευστοχεί. Με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι από το 80′.

Αήττητη μετά από τα τρία πρώτα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Ούλου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικάρντο Ντουάρτε φιλοξενήθηκε από την Ελσίνκι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Περιόρισε αρκετά τους γηπεδούχους και δε δέχθηκε αρκετές φάσεις, ωστόσο βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Είχε ευκαιρίες στη συνέχεια για να ισοφαρίσει, κάτι που τελικά έκανε πράξη προς το φινάλε και αυτή με πέναλτι. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη στην έδρα της Χάκα (2-2), φτάνοντας τους πέντε βαθμούς σε τρεις στροφές. Εκτός μάχης οι Φόρστρεμ και Ικόνεν.

Ούλου Στατιστικά

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΕΪΝΑΓΙΟΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-5 επί της Ακαδημίας Σεϊναγιόεν, για το κύπελλο. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Στρενγκ (20′, 32′), Βαΐνιονπα (30′), Ντάνγουντι (49′) και Τούρουνεν (88′), δεχόμενη προσωρινά τη μείωση σε 1-4 στο 57 λεπτό.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Σεϊναγιόεν είναι αήττητη μετά από τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χοακίν Γκόμες υποδέχθηκε τη Λάχτι, με την οποία έμεινε στο μηδέν. Αποτέλεσμα που την αδικεί πλήρως, καθώς είχε την επιθετική πρωτοβουλία και ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο στον αγωνιστικό χώρο, αλλά απέτυχε να βρει δίχτυα. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία και μάλιστα χωρίς τέρματα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Χόνκα. Μεσοβδόμαδα, συνέτριψε με 1-5 την Ακαδημία της, για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου.