*7η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Απόλλων Λεμεσού – Οθέλλος Αθηαίνου 1-1, Οθέλλος Αθηαίνου – Απόλλων Λεμεσού 0-3

Δείτε εδώ όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Δόξας Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Σούτο στο ένατο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική του νίκη προέρχεται ο Οθέλλος Αθηαίνου, μετά και το εκτός 0-4 επί της ΑΕ Ζακακίου. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Κώστα Σάκκα φιλοξενήθηκε από τη Δόξα Κατωκοπιάς, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από νωρίς και στην πορεία είχε ευκαιρίες για να αυξήσει ακόμη περισσότερο το σκορ, χωρίς να το καταφέρει, την ώρα που δεν απειλήθηκε.

Πήρε έτσι βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για να παραμείνει στην κατηγορία, αν και είναι ακόμη στο -8 από τη ζώνη της παραμονής. Αγνοεί το τρίποντο στα επτά τελευταία εντός τους (0-3-4), στα πέντε από αυτά δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Ξένο σώμα αποτελεί ο Λούκας Ράμος.

Οθέλλος Αθηαίνου Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μπακένγκα στο 71ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Απόλλωνα Λεμεσού, μετά από τρία παιχνίδια, στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν υποδέχθηκε την ΑΕ Ζακακίου, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Έπαιξε με ορισμένους αναπληρωματικούς και παρότι δυσκολεύτηκε αρκετά, εν τέλει κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου.

Διατηρείται έτσι μόνος πρώτος σε αυτά τα πλέι άουτ, στα οποία και αγωνίζεται χωρίς ιδιαίτερο κίνητρο, καθώς δεν διεκδικεί κάτι, όντας παράλληλα και στο +6 από τον δεύτερο Εθνικό. Πανηγύρισε ένα διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους του (1-2-2). Αναμένονται και πάλι αλλαγές, με το μυαλό να είναι αποκλειστικά στο κύπελλο.