*2η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*No Goal τα 5/6 συνολικά ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: ΑΕ Λεμεσού – Οθέλλος Αθηαίνου 2-1, Οθέλλος Αθηαίνου – ΑΕ Λεμεσού 0-3

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νέα Σαλαμίνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Σανγκαρέ στο 56′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 69ο λεπτό.

Χωρίς νίκη εδώ και δέκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα ο Οθέλλος Αθηαίνου. Στην πρεμιέρα των πλέι άουτ, η ομάδα του Κώστα Σακκά φιλοξενήθηκε από τη Νέα Σαλαμίνα, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1.

Αρκετά ανταγωνιστικό το πρόσωπο που έδειξε και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί λίγο πριν την ανάπαυλα, όμως ο Πιχ είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει την εκτέλεση πέναλτι. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είχε δοκάρι με τον Σανγκαρέ, όμως έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος την έβαλε μπροστά στο σκορ. Δέχθηκε όμως πίεση και δέκα λεπτά μετά η αντίπαλος έφερε το ματς στα ίσα.

Πρώτος βαθμός, μετά τις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Πάφο (0-3 εντός) και Ομόνοια (1 εκτός). Παραμένει χαμηλά στην κατάταξη και μοναδικός στόχος είναι η παραμονή στην κατηγορία, από την οποία και είναι στο -4. Χωρίς νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (0-2-3), στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.

Οθέλλος Αθηαίνου Στατιστικά

*No Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό, για να αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στο 76′ και κάνει την ανατροπή με τους Μπάστο (77′) και Θεμιστοκλέους (81′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ΑΕ Λεμεσού, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Στην πρεμιέρα των πλέι άουτ, η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη υποδέχθηκε την ΑΕ Ζακακίου, της οποίας και επικράτησε με 2-1.

Δεν ικανοποίησε με την εικόνα που είχε στην αναμέτρηση, για να βρεθεί πίσω στα μέσα του ημιχρόνου, χωρίς να έχει κάποια απάντηση μέχρι και την ανάπαυλα. Γλίτωσε χάρη στο δοκάρι στο 66′ και δέκα λεπτά αργότερα απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Γεγονός που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο και στα εναπομείναντα λεπτά έκανε την ολική ανατροπή.

Βρίσκεται έτσι στο +17 από την επικίνδυνη ζώνη και από τη στιγμή που δεν έχει ιδιαίτερο κίνητρο, θα δώσει ευκαιρίες σε αρκετούς νεαρούς. Πήρε το διπλό στις 2/3 πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας και μια ήττα 4-0 στο ντέρμπι με τον Άρη.