*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΟΣΤΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί του Λος Άντζελες, για την περασμένη αγωνιστική. Αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, ανοίγοντας το σκορ στο 13ο λεπτό του αγώνα. Είχε παθητικό ρόλο σε μεγάλο μέρος της συνέχειας, αλλά κατάφερε να κάνει το 0-2 στο 80′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Δεν κράτησε το μηδέν μέχρι τέλους, με το Λος Άντζελες να διαμορφώνει το τελικό 1-2 στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πρώτη του νίκη μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα και νίκη που δείχνει ότι φέτος μπορεί να κοιτάξει στα μάτια οποιοδήποτε αντίπαλο. Βρίσκεται στη 2η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο -3 από το 1ο Λος Άντζελες, με παιχνίδι λιγότερο. Μετράει 4 νίκες στα 6 εντός έδρας παιχνίδια του ως τώρα στο πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 3 γκολ στις τρεις από αυτές τις νίκες.

Τραυματίας παραμένει ο Ρομάνια. Τιμωρημένος ο Ντάνι Περέιρα.

Όστιν Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΡΛΑΝΤΟ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί του Τορόντο, για την περασμένη αγωνιστική. Ανώτερο καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, είχε πληθώρα ευκαιριών, με το Τορόντο να μην το απειλεί ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 90+2′, με κεφαλιά του Σμιθ από κόρνερ, σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα για το Ορλάντο.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για το Ορλάντο. Προηγήθηκε το εντός έδρας 2-1 επί της Φιλαδέλφεια για το κύπελλο. Βρίσκεται στην 4η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας, στο -1 από την πρωτοπόρο Φιλαδέλφεια. Μετράει μόλις 1 ήττα στα 6 εκτός έδρας παιχνίδια του ως τώρα στο πρωτάθλημα (3-2-1), με τα πέντε από αυτά να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Τραυματίες οι Αντόνιο Κάρλος, Φαν ντερ Γουότερ και Μίτσελ.