*Η Οντ δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία 10 επίσημα παιχνίδια από τη Σταρτ, ανεξαρτήτως έδρας

*Α’ Γύρος: Σταρτ – Οντ 0-5

Οντ – Σταρτ στον Stoiximan

ΟΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οντ προέρχεται από την ήττα στην έδρα της Βολερένγκα (2-0), σ’ ένα παιχνίδι που απογοήτευσε σε γενικές γραμμές με την εικόνα που παρουσίασε. Η ομάδα του Φρούντε Νόρνες ηττήθηκε έπειτα από τρεις αγωνιστικές και συνεχίζει εκτός της πρώτης τριάδας και των ευρωπαϊκών εισιτηρίων. Σπάνιο φαινόμενο ωστόσο να μη σκοράρει φέτος, η Οντ. Μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο πλαίσιο της Eliteserien. Για το ματς με τη Σταρτ, δεν είναι διαθέσιμος ο βασικός κίπερ Ρόσμπακ, διότι βρέθηκε θετικός στον ιό Covid-19. O 23χρονος Σέλβικ θα τον αντικαταστήσει. Σταθερά εκτός δράσης και οι αμυντικοί Χάγκεν και Σεμπ Μπέργκε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από τη Βολερένγκα εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 39’ ο Σάλα σκόραρε για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις στιγμές τους στην αναμέτρηση, όμως η “Ένγκα” πέτυχε δεύτερο γκολ στο 86’ με τον Βίλιαμσον για το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΝΤ Στατιστικά

*4/6 ματς με over 2.5 γκολ (δες το στον stoiximan)

*3/5 παιχνίδια τελευταία έληξαν με no goal

*Δέχεται γκολ σε 8/12 ως γηπεδούχος στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΤΑΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σταρτ εξακολουθεί να δίνει μάχη για την παραμονή της στην κατηγορία και προς αυτή την κατεύθυνση, πανηγύρισε τεράστιας σημασίας νίκη ενάντια στη Σάρπσμποργκ (3-2) την προηγούμενη αγωνιστική, εντός έδρας. Η ομάδα του Χάραλντσον νίκησε έπειτα από τρεις αγωνιστικές και μετρά πλέον δύο νίκες και μία ισοπαλία στα πρόσφατα πέντε. Για την ώρα σώζεται, παίζοντας μπαράζ παραμονής, όμως απέχει μόλις δύο πόντους από τη σωτηρία και θα το παλέψει ως την τελευταία αγωνιστική. Το ευχάριστο για τους νεοφώτιστους, είναι ότι δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα απουσιών για την προσεχή αναμέτρηση.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-2 της Σάρπσμποργκ εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο 21’ ο Σαλέτρος σκόραρε για το 0-1, όμως στο 36’ ο Σέγκμπεργκ ισοφάρισε. Στο 45’ ο Χάλβορσεν με πέναλτι έκανε το 1-2 του ημιχρόνου. Στο 47’ έγινε το 2-2 και στο 88’ ο Καμπράν ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.