*2η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Αναμέτρηση με χαρακτήρα ντέρμπι.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Σημειώθηκε Άσσος και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Ανόρθωση – Ομόνοια 2-0, Ομόνοια – Ανόρθωση 3-1

* Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα!

ΟΜΟΝΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της ΑΕ Ζακακίου, για το κύπελλο. Πήρε σαφές προβάδισμα με τους Σεμέδο (26′) και Στεπίνσκι (29′, 41′), δεχόμενη απλά τη μείωση με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Ακάθεκτη συνεχίζει τον τελευταίο καιρό η Ομόνοια, ερχόμενη από αήττητο σερί έξι αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του υπηρεσιακού Γιάννη Αναστασίου υποδέχθηκε τη ΑΕ Ζακακίου, της οποίας και επικράτησε με 3-1, στα πλαίσια των προημιτελικών του κυπέλλου. Δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλο της, την οποία και “τελείωσε” από το ημίχρονο κιόλας (3-0). Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία, δεχόμενη απλά τη μείωση στο φινάλε.

Τρίτη διαδοχική νίκη που πανηγυρίζει, μετά και από εκείνες κόντρα σε Οθέλλο (1-0 εντός) και Άρη (1-2), για το πρωτάθλημα. Με αυτά και με αυτά βρίσκεται στο -4 πλέον από την πρώτη δυάδα και θέλει να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες τώρα. Επικράτησε στα 7/8 εντός της στη διοργάνωση (7-0-1). Όπως αναφέρουν ρεπορτάζ, ο Βάλντας Νταμπράουσκας θα αναλάβει τα ηνία της μετά το τέλος της σεζόν.

Ομόνοια Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από τον Άρη Λεμεσού, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω με 0-3 στο ημίχρονο (19′, 25′, 35′), για να μειώσει με τα δυο πέναλτι του Καστέλ (57′, 90’+5).

Εκτός μάχης από το φετινό κύπελλο τέθηκε την περασμένη Πέμπτη η Ανόρθωση. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Νταβίντ Γκαγιέχο υποδέχθηκε τον Άρη Λεμεσού, κόντρα στον οποίο γνώρισε την ήττα με 2-3. Μετά από καταστροφικό πρώτο ημίχρονο, πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρους της 0-3. Προσπάθησε να αντιδράσει μετά την ανάπαυλα, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει δις, αμφότερες από το σημείο του πέναλτι.

Δεν υπάρχει χρόνος για… δάκρυα πλέον, καθώς από τη στιγμή που είναι ουραγός στα πλέι οφ και έχει μείνει αρκετά μακριά από την κορυφή, πλέον καλείται να τα δώσει όλα για πιθανή έξοδο στην Ευρώπη. Ηττήθηκε ωστόσο στις 4/5 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε παράλληλα και μια νίκη. Γνώριμα λίγο πολύ τα αγωνιστικά προβλήματα που έχει να αντιμετωπίσει και πάλι.