*Πλέι άουτ, 3η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Στην κανονική διάρκεια: Αιγάλεω – Ολυμπιακός Β 0-0 και Ολυμπιακός Β – Αιγάλεω 0-0

*Και τα τέσσερα μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητος παραμένει ο Ολυμπιακός Β απέναντι στο Αιγάλεω (1-3-0).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β

Προηγούμενο ματς: Διέσυρε με 5-0 την Παναχαϊκή εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Δύο γκολ στο πρώτο μέρος (29′, 35′) και άλλα τρία στην επανάληψη (48′, 56′, 65′) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Μπήκε με άγριες διαθέσεις στα πλέι άουτ ο Ολυμπιακός Β και έδειξε πως δεν αξίζει να βρίσκεται εδώ, παίρνοντας παράλληλα εκδίκηση από την Παναχαϊκή για την ισοπαλία την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας. Οι παίκτες του Ιμπαγάσα έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσαν να πετύχουν ακόμη περισσότερα τέρματα, αν δεν κατέβαζαν το πόδι από το γκάζι στα τελευταία είκοσι λεπτά. Στο +1 από τον Γιούχτα αλλά με παιχνίδι λιγότερο, θέλει να εμφανιστεί το ίδιο σοβαρός και στο σημερινό εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στο Αιγάλεω.

Εκτός αποστολής για διάφορους λόγους έμειναν οι Καρακούτης, Μαυρούδης, Κατσουλίδης, Σγουρός και Κεϊτά. Αντίθετα, επιστρέφουν οι Αποστολόπουλος, Βλαχομήτρος και Κουτσίδης.

Ολυμπιακός Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G και Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΑΙΓΑΛΕΩ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 0-2 απέναντι στον Γιούχτα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Άνοιξε το σκορ με τον Ναζίμ στο 60′, ενώ έδωσε την χαριστική βολή με τον Σταμένκοβιτς στο 90′.

Τεράστια εμφάνιση για το Αιγάλεω αυτή απέναντι στον Γιούχτα, κατόρθωσε να φύγει από την Κρήτη με ένα μεγάλο διπλό και έθεσε τις βάσεις για την παραμονή του από νωρίς. Είχε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να εμφανιστεί σοβαρό τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους αγχωμένους γηπεδούχους. Στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά με παιχνίδι λιγότερο από τον Γιούχτα.

Τραυματίες παραμένουν οι Θεολόγου και Ζαροκώστας, ενώ νοκ άουτ τέθηκε ο Ικεόσα. Εκτός για αγωνιστικούς λόγους έμειναν οι Κατσιμήτρος και Πολίτης.