*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Όλνταμ – Όλτρινχαμ 2-2

*Και οι δύο αγώνες τους στο παρελθόν στην έδρα της Όλνταμ έληξαν ισόπαλοι 2-2. Οι δύο που έπαιξαν στο γήπεδο της Όλτριχαμ έληξαν με σκορ 1-0, με διαφορετική νικήτρια κάθε φορά.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Κιντερμίνστερ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μπράουν στο 19ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Λίνεϊ στο 23’, πριν αναλάβει δράση ο Κον-Κλαρκ που έβαλε δύο γκολ στη συνέχεια στο 51’ και στο 73’, χαρίζοντας της την νίκη.

Η Όλτρινχαμ κέρδισε και την Κιντερμίνστερ με 1-3 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας πέμπτη νίκη στα εφτά τελευταία παιχνίδια, έχοντας και δύο ήττες σε αυτό το διάστημα.

Αμφότερες μάλιστα ήρθαν στην έδρα της, από αντιπάλους ανάλογης δυναμικότητας με τον σημερινό.

Με την τελευταία νίκη εδραίωσε τη θέση της εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, στο +5 από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*19/26 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*9/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλνταμ έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Φάιλντ, με τρία τέρματα που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους Χάουτον (9’), Λονγκ (18’), Μίτσελ (33’). Απλά μείωσε με τον Γκάρντνερ στο 45ο λεπτό, παίζοντας και με παίκτη λιγότερο μετά το 60ο λεπτό.

Η Όλνταμ έχασε για δεύτερη φορά στις έξι τελευταίες που δεν έχει κάποια νίκη, με 1-3 εντός από την Φάιλντ, με τέσσερις ισοπαλίες στους υπόλοιπους αγώνες της.

Πάντως τώρα τελευταία τα πηγαίνει πολύ καλύτερα όποτε καλείται να παίξει μακριά από την έδρα της, με εφτά νίκες στα 11 τελευταία παιχνίδια της εκτός, έχοντας μόνο μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Βρέθηκε πάλι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση της ανόδου, ούτε καν πλέον σε απόσταση βολής, στο -4 από την έβδομη και τελευταία.