*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντόρκινγκ – Όλντερσοτ 2-1

*3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 4-0 εκτός έδρας από την Μέιντενχεντ, με τα δύο πρώτα γκολ να τα δέχεται μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο δεκάλεπτο, από τον Κλεριμά (3’, 6’). Τα άλλα δύο ήρθαν στο τελευταίο 20λεπτο, με δύο πέναλτι του Άνταμς (71’, 78’), σε φάσεις που αποβλήθηκαν και δύο παίκτες της.

Η Όλντερσοτ ηττήθηκε με το “βαρύ” 4-0 εκτός έδρας από την Μέιντενχεντ, έκτη ήττα της στα εννιά πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός έδρας, έχοντας και δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Τουλάχιστον στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και πέντε αγώνες, με ισοπαλία στον πιο πρόσφατο, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες.

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα. Βρέθηκε πάλι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, αλλά στο +2 πλέον από την ομάδα που είναι στην όγδοη θέση, έχοντας και αγώνα περισσότερο.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*34/48 G/G στη σεζόν, 13/23 εντός έδρας

*32/48 over 2,5 στη σεζόν, 12/23 εντός έδρας

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, με δύο γκολ των Τσικ (14’), Ρέινολντς (73’), ενώ γλίτωσε και δύο φορές από τα δοκάρια της.

Ακόμη μία ήττα για την Ντόρκινγκ, αυτή τη φορά με 0-2 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες, μετά από μία ισοπαλία.

Μάλλον η ανάγκη για βαθμούς την κάνει να αγωνίζεται πιο ανοιχτά από συνήθως, έχοντας δεχτεί 27 γκολ στις οκτώ ήττες που έχει στα 12 πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος.

Βρίσκεται πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -5 συγκεκριμένα από την τελευταία θέση παραμονής. Όμως με τραγική διαφορά τερμάτων και έχοντας παίξει πολλά από τα παιχνίδια της, κάτι που δείχνει πώς μάλλον θα υποβιβαστεί.