*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σάντερλαντ-Όξφορντ 1-1.

ΟΞΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μόρκαμ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέιλορ στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουίλντιγκ στο 14’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Στόκτον στο 25’.

Ήττα για την Όξφορντ παρά την καλή της εμφάνιση απέναντι στη Μόρκαμ. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ κατάφερε να πάρει από πολύ νωρίς στο ματς το προβάδισμα. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, αφού οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που βρήκαν και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το ματς είχε την ίδια εικόνα, αλλά το αποτέλεσμα έμεινε ίδιο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει επιστρέφοντας στις εντός έδρας εμφανίσεις, όμως δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο κόντρα στη Σάντερλαντ. Σκληροτράχηλη στα εντός της, σκοράρει με συνέπεια σε κάθε αναμέτρησή της, όμως δέχεται εξίσου εύκολα γκολ, με αποτέλεσμα να της έχει στοιχίσει σημαντικούς βαθμούς ενόψει της μάχης που δίνει για την είσοδό της στα πλέι-οφ. Στο (2-1-2) η φόρμα της, μετρώντας 8 γκολ ενεργητικό και 6 παθητικό.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τζίλιγχαμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Μπρόουντχεντ στο 90+5’.

Εξαιρετική εμφάνιση για τη Σάντερλαντ κόντρα στη Τζίλιγχαμ. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν ήταν αρκετά αποτελεσματική, ενώ βρήκε μπροστά της μια σταθερή και συμπαγής άμυνα. Εν τέλη βρήκε τρόπο να παραβιάσει την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις.

Το αήττητο σερί της θέλει να συνεχίσει ιδανικά, όμως θα έχει δύσκολο έργο απέναντι στην Όξφορντ. Είναι σε καλή κατάσταση γενικά, τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά, ενώ χρειάζεται τη νίκη προκειμένου να έχει περισσότερες πιθανότητες να βρεθεί ξανά εντός εξάδας. «Τρέχει» αήττητο από τα τέλη του Φλεβάρη, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες, έχοντας σκοράρει 10 γκολ, ενώ έχει δεχθεί μόλις 2.