*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φλίτγουντ-Όξφορντ 0-3.

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σριούσμπερι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μποντίν στο 53’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πράις στο 82’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα. Πίεσε και κατάφερε να προηγηθεί, όμως στα τελευταία λεπτά κλείστηκε στην άμυνά της, δίνοντας έτσι χώρους στους γηπεδούχους, οι οποίοι το εκμεταλλεύτηκαν πλήρως, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί ώστε να αποσπάσει θετικότερο αποτέλεσμα στο σημερινό παιχνίδι. Φιλοξενεί τη Φλίτγουντ που βρίσκεται χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τόσο τα αμυντικά της προβλήματα, όσο και την απογοήτευση που επικρατεί στο «στρατόπεδό» της, ύστερα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σέρκομπ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκράιντον στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κένα στο 82’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Κακό πρώτο μέρος, υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως στην επανάληψη μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει. Λίγα λεπτά μετά υπέκυψε για ακόμα μία φορά, μην καταφέρνοντας να βγάλει αντίδραση ως τη λήξη του ματς.

Απογοητευμένη μετά από αυτή την ήττα και πλέον οι πιθανότητές της για παραμονή ολοένα και λιγοστεύουν. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, παρά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια δεν της είναι αρκετό, αφού οι αστάθειες που βγάζει στα μετόπισθεν, της κοστίζουν. Στο -6 από την 20η Μπέρτον αυτή τη στιγμή, με μόλις έξι αγωνιστικές να απομένουν για το τέλος της σεζόν.