* 4η αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 3.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-4) από την Γουότερφορντ. Ο Μπάβα (13’) άνοιξε το σκορ για την Ντροχέντα, αλλά οι Λίχι (14’, 62’), Ο’Κιφ (23’), Άμοντ (71’) γύρισαν το ματς για την Γουότερφορντ.

Οι φόβοι για δύσκολη σεζόν και ο φαβοριτισμός τους για υποβιβασμό επιβεβαιώθηκαν στα δύο πρώτα παιχνίδια της σεζόν για τους “ντρογκς”.

Ξεκίνησε καλά το ματς η Ντρόχεντα, η κατοχή των πρώτων λεπτών καρποφόρησε με ωραία κάθετη συνεργασία για το 1-0, αλλά η συνέχεια ήταν εφιαλτική. 40 δευτερόλεπτα μετά την σέντρα δέχθηκε την ισοφάριση στο “ριμπάουντ” από στατικό. Εκτέθηκε αμυντικά για την γρήγορη ανατροπή και δεν απείλησε ξανά, ούτε στο πρώτο, ούτε στο δεύτερο μέρος. Με σέντρα-σουτ, σε έμμεσα εκτελεσμένο κόρνερ έγινε το 1-3 και η Γουότερφορντ ξόδεψε καθαρό τετ α τετ αντεπίθεσης, πριν ολοκληρώσει το “καρέ” σε νέο στατικό.

Ξεκίνησαν 5 νεοφερμένοι στο τελευταίο παιχνίδι και στον σύλλογο περιμένουν συλλογική και ατομική βελτίωση. Δίχως αγωνιστικά προβλήματα ενόψει Μποέμιανς, με τον κόουτς Ντόχερτι να περιμένει αντίδραση μετά την απογοητευτική τελευταία εμφάνιση.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία εντός έδρας για την Πρέμιερ

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Σεντ Πάτρικς. Ο Φλόρες με πέναλτι (85’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

“Κρύα” εκδίκηση για τον χαμένο τελικό του Νοεμβρίου πήραν οι “τσιγγάνοι” στο ντέρμπι της προηγούμενης Παρασκευής και ρέφαραν την εντός έδρας ισοπαλία της πρεμιέρας.

Ισορροπημένο σε κατοχή και δίχως φάσεις το πρώτο ημίχρονο, παρέμεινε χαμηλό το τέμπο και στο πρώτο κομμάτι της επανάληψης. Ουδείς εκ των προπονητών ρίσκαρε, η Σεντ Πάτρικς σημείωσε την καλύτερη επιθετική στιγμή, μέχρι να γίνει μεγάλο λάθος σε γύρισμα, το οποίο προκάλεσε το καθοριστικό πέναλτι. Σε κόρνερ των καθυστερήσεων χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για ισοφάριση των γηπεδούχων.

Ευχαριστημένος από την εικόνα της ομάδας του δήλωσε ο κόουτς Ντιβάιν, αλλά προσπάθησε να την προσγειώσει, ζητώντας συνέπεια. Αμφίβολος ο Κερκ (αρ. μπακ), τραυματίες οι Κόρνγουολ (στόπερ), Μπάκλεϊ (μέσος), ΜακΜάνους (μέσος).