*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπρόμλεϊ – Ντόρκινγκ 2-1

*3/4 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, 2/2 σε αυτό το γήπεδο.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έχασε δια περιπάτου με 6-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, με τέσσερα γκολ να τα δέχεται στο πρώτο ημίχρονο, από τους Καμπάμπα (10’ πεν.), Ο’ Ντόνκορ (21’), Στεντ (31’, 38’), ενώ τα άλλα δύο ήρθαν στο δεύτερο μισό του αγώνα από τους Γκόρμαν (80’), Μπραντ (91’).

Νέα ήττα για την Ντόρκινγκ, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, αυτή τη φορά με το πολύ “βαρύ” 6-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ.

Τουλάχιστον επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που δεν έχασε στους δύο τελευταίους αγώνες της. Μάλιστα κέρδισε και την πρωταθλήτρια Τσέστερφιλντ που εξασφάλισε την άνοδο της.

Μάλλον η ανάγκη για βαθμούς την κάνει να αγωνίζεται πιο ανοιχτά από συνήθως, έχοντας δεχτεί 24 γκολ στις έξι ήττες που έχει στα 10 πιο πρόσφατα παιχνίδια πρωταθλήματος.

Βρίσκεται πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -3 συγκεκριμένα από την τελευταία θέση παραμονής. Όμως με τραγική διαφορά τερμάτων και έχοντας παίξει πολλά από τα παιχνίδια της.

Ντόρκινγκ Στατιστικά

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Γιορκ, με τον Άρμστρονγκ να ανοίγει το σκορ στο 32’, πριν ο Ακιγιέμι διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 81ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Γιορκ, πρώτη της ήττα, αλλά και τα πρώτα γκολ που δέχεται έπειτα από πέντε σερί αγώνες στους οποίους είχε κρατήσει το μηδέν.

Πάντως μακριά από την έδρα της κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, έπειτα από ένα σερί πέντε παιχνιδιών, στο οποίο είχε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα διεκδικήσει την άνοδο, ίσως και από θέση ισχύος, στα play off. Είναι πάντα στην τρίτη θέση, στο +4 από την τέταρτη, και στο +8 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά.