*Στον πρώτο γύρο: Ρέξαμ – Ντόνκαστερ 2-1

*3/4 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Κρόουλι, ανοίγοντας το σκορ με τον Αντελακούν στο 57’, ενώ παρόλο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο μετά το 66’, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Μπιάμου στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ντονκάστερ κέρδισε με 0-2 εκτός έδρας την Κρόουλι, διανύοντας μακράν την καλύτερη της φετινή περίοδο, αφού έχει τέσσερις σερί νίκες, εφτά στους 11 τελευταίους αγώνες, όπου έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Από αυτές τις εφτά νίκες, μόνο οι τρεις είναι μακριά από το γήπεδό της, ενώ εκτός γνώρισε και τη μοναδική ήττα των τελευταίων αγωνιστικών. Στο γήπεδό της έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Βρίσκεται πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του για την ακρίβεια, πολύ πίσω από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά και αρκετά πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Σαν να μοιάζει βαθμολογικά αδιάφορη.

Ντονκάστερ Στατιστικά

*Πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*15/25 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μάνσφιλντ, χάρη σε δύο τέρματα του Μάλιν (32’, 67’ πεν.), γλιτώνοντας την ισοφάριση σε δύο – τρεις περιπτώσεις από την αντίπαλο της.

Η Ρέξαμ πέτυχε μία μεγάλη νίκη, αφού κέρδισε την μέχρι πρότινος πρωτοπόρο Μάνσφιλντ με 2-0, ρίχνοντας την από την κορυφή. Αυτή ήταν μία δεύτερη σερί νίκη της, τέταρτη στους έξι τελευταίους αγώνες, όπου έχασε το πιο πρόσφατο παιχνίδι στην έδρα της, από την Τρανμίρ.

Αλλά ταυτόχρονα έχει κερδίσει και τους δύο πιο πρόσφατους αγώνες που έδωσε μακριά από την έδρα της.

Ακόμη και έτσι, παραμένει στην τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο +2 από την ομάδα που είναι πίσω της, αλλά με δύο αγώνες λιγότερους από αυτήν! Από ομάδα με ίδιο αριθμό αγώνων με αυτήν είναι στο +6.

Επίσης έχει ξεφύγει στο +13 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα play off για την άνοδο, κάτι που σημαίνει πώς ακόμη και αν δεν ανέβει απευθείας, μάλλον θα έχει δεύτερη ευκαιρία.