*20η αγωνιστική

*Η Ντονκάστερ έχει να χάσει εντός έδρας από την Κόλτσεστερ από το 1998! Από τότε την έχει υποδεχθεί εφτά φορές, με πέντε σερί νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έχασε 3-2 εκτός έδρας την Κρου, αν και προηγήθηκε με τέρμα του Φάαλ στο 17ο λεπτό, όμως ισοφαρίστηκε από τον Όφορντ στο 29’ και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ο’ Ριόρνταν στο 44’. Και παρόλο που ισοφάρισε με τον Άιρονσαϊντ στο 57’, ηττήθηκε από γκολ του Ο’ Ριόρνταν στο 92’.

Η Ντονκάστερ ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Κρου, συνεχίζοντας τα “κρύα ντουζ” στους οπαδούς της, χωρίς να βρίσκεται σε ξεκάθαρη φάση φόρμας ή ντεφορμαρισμάτος, αφού μία κερδίζει, μία χάνει, φέρνει και καμια οσοπ

Πάντως τώρα τελευταία τα πηγαίνει αρκετά καλά και είναι αποτελεσματική εντός, με έξι νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της, έχοντας μόνο μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά χαμηλά σε αυτόν, σε μικρή απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ντονκάστερ Στατιστικά

*4/5 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*8/13 over 2,5 εντός έδρας, 5/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 1-4 εντός έδρας από την Μπάροου με τεράστια ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Προηγήθηκε με τον ΜακΓκίχαν στο 20’, αλλά ισοφαρίστηκε από αυτογκόλ του Γκρίνιτζ στο 52’, ενώ δέχθηκε τρία τέρματα ακόμη με τους Ρέι (86’, 93’) και Μίτσελ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κόλτσεστερ ηττήθηκε με το βαρύ 1-4 εντός έδρας από την Μπάροου, παρόλο που κέρδιζε στο ημίχρονο!

Μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί ήττες, έξι στα εννιά τελευταία παιχνίδια της, όπου μεσολάβησαν τρεις συνεχόμενες νίκες που είχε πετύχει σε άλλα γήπεδα.

Είναι εξίσου χαμηλά βαθμολογικά με τη σημερινή της αντίπαλο, ισόβαθμες, με την ίδια να είναι χαμηλότερα λόγω χειρότερης διαφοράς τερμάτων.