*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Γουόλσολ – Ντονκάστερ 3-1

*Τρεις σερί νίκες η Γουόλσολ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Μόρκαμ, ανοίγοντας το σκορ με τον Μολινό στο 12’, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 23’ έκανε το 0-2, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Ρόου στο 93ο λεπτό.

Η Ντονκάστερ κέρδισε και την Μόρκαμ με 0-3 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας έκτη σερί νίκη, ένατη στους 12 τελευταίους αγώνες, όπου έχει γνωρίσει μόλις μία ήττα σε αυτό το διάστημα.

Από αυτές τις εννιά νίκες, οι πέντε είναι σερί στα τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της, επιβεβαιώνοντας πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση, από τις πιο φορμαρισμένες, αν όχι η πιο φορμαρισμένη, ομάδες του πρωταθλήματος.

Ανέβηκε, έστω και οριακά, στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του για την ακρίβεια, στo -7 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο. Αλλά μοιάζει να αφυπνίστηκε αργά.

Ντονκάστερ Στατιστικά

*6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*15/26 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Τρανμίρ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Χέντρι στο 24’. Ισοφάρισε με τον Γουάτ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, παίρνοντας τη νίκη με τέρματα των Άλεν (57’), Κόμλεϊ (68’).

Η Γουόλσολ κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας την Τρανμίρ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, με την προηγούμενη στο γήπεδό της, έπειτα από τέσσερα παιχνίδια που δεν είχε κερδίσει.

Βέβαια μακριά από την έδρα της κερδίζει αραιά και που, μία εδώ και μία εκει, με εφτά συνολικά νίκες σε 26 αναμετρήσεις.

Αλλά έχει καταφέρει να βρεθεί στην ένατη θέση, στο -3 από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα play off.