ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ - ΓΟΥΟΛΣΟΛ Προγνωστικά

*20η αγωνιστική

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Κόλτσεστερ, σε ένα παιχνίδι που ήταν πολύ κακή, χωρίς να έχει ούτε μία προσπάθεια εντός στόχου! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Νιούμπι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Τοβάιντ στο 59’, ενώ ο Χάναντ στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ντονκάστερ έχει να αγωνιστεί εδώ και δύο εβδομάδες, όταν ηττήθηκε με 3-0 εκτός έδρας από την Κόλτσεστερ, σε ένα παιχνίδι που ήταν πάρα πολύ κακή αγωνιστικά. Και στο γήπεδό της έχει πέντε ήττες στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια της, κερδίζοντας μόνο τις Κρόουλι, Τζίλιγχαμ.

Ανέβηκε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα στο -3 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά με αρκετά χειρότερη διαφορά τερμάτων από την ομάδα που είναι εκεί.

Εγιναν καλά και είναι διαθέσιμοι ο μέσος Ρόου, ο αμυντικός Ολόγου και ο επιθετικός Γκρίφιθς, αλλά χτύπησαν και θα απουσιάσουν οι Μολινό (ΕΠ), Μπάρλοου (ΜΕ), με τον πρώτο να είναι πιο κοντά στην επιστροφή του.

Ντόνκαστερ Στατιστικά

*Εχει 4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει δύο σερί over 2,5

*Εχει 7/13 G/G εντός έδρας, αλλά τρία σερί N/G στα πιο πρόσφατα

*Εχει 7/13 over 2,5 εντός έδρας, αλλά τρία under 2,5 στα πιο πρόσφατα

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Καρλάιλ, αν και έχανε από το 29’ με τέρμα του Εντμονσον. Αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 88’ με τον Γουίλιαμς και πήρε τη νίκη με τέρμα του Τζέιμς – Τέιλορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γουόλσολ πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας, κερδίζοντας με 2-1 εντός έδρας την Καρλάιλ, διευρύνοντας το αήττητο σερί της στους εφτά αγώνες, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα. Βέβαια μακριά από την έδρα της έχει μόνο δύο νίκες, μία στο πρωτάθλημα, σε 11 αναμετρήσεις, με πέντε ήττες στο ίδιο διάστημα.

Ανέβηκε οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 11η θέση, πλησιάζοντας στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), Ράιλι (ΜΕ), Πρίτζμπεκ (ΤΕ), που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους.